اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 21 تیر 1399
13 خرداد 1399 13 خرداد 1399
10:15 10:15

فاجعه کرونایی در اهر با یک مهمانی!

زاهد محمودی، فرماندار اهر گفت: شهرستان اهر جزو شهرستان‌های زرد در زمینه بیماری کرونا است و مجموع مبتلایان به کرونا در این شهرستان 697 نفر است.

ابتلای 9 نفر به کرونا در یک میهمانی خانوادگی در اهر

به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، فرماندار اهر گفت: در روزهای اخیر متأسفانه 9 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان شناسایی شده که مربوط به یک خانواده هستند و در میهمانی عید فطر خانوادگی شرکت کرده بودند.

زاهد محمودی در جلسه ستاد شهرستانی مقابله با ویروس کرونا افزود: تحلیل‌های آماری در شهرستان‌های اهر و هوراند نشان می‌دهد که نزدیک به ۶۰ درصد کل مبتلایان به ویروس کرونا هیچ‌گونه بیماری زمینه‌ای نداشتند.

وی گفت: شهرستان اهر جزو شهرستان‌های زرد استان در بحث بیماری کرونا بوده و همچنان ضروری است مردم و مسئولان توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.

وی اظهار کرد: متاسفانه برخی اصناف و کسبه علیرغم توصیه‌ها، هنوز از ماسک استفاده نمی‌کنند که اتاق اصناف موظف به تذکر و برخورد قانونی می باشند.

محمودی گفت: در وضعیت کنونی برگزاری هرگونه تجمعات بصورت متمرکز در هر زمینه ای ناقض پروتکل های بهداشتی بود و ممنوع می باشد و قهوهخانه‌ها نیز بدون ارائه قلیان و با رعایت پروتکل های بهداشتی اجازه فعالیت دارند.

فرماندار اهر ضمن قدردانی از کادر درمانی و بیمارستانی این شهرستان در مقابله با بیماری کرونا گفت: تاکنون بالغ بر یک میلیارد تومان به بیمارستان اهر از سوی مردم و خیرین جهت ارائه خدمت رسانی مطلوب و تامین مایحتاج ضروری بیماران کرونایی کمک شده است.

وی افزود: ترتیبی اتخاذ شده که بعد از ریشه کنی ویروس کرونا در همایشی از خیرین سلامت که در برهه خاص زمانی (کرونا) با کمک‌های خود به کمک خادمان سلامت شتافتند در اهر تجلیل شود.

محمودی همچنین گفت: مراکز حمل و نقل عمومی برای حفظ سلامت خود و مسافران موظف به رعایت موازین بهداشتی بوده و در این خصوص شهرداری و راهداری با خاطیان برخورد خواهند کرد.

وی ساعت کاری کارکنان ادارات را 07:30 تا 13:30 اعلام کرد و افزود: مساجد با رعایت فاصله گذاری بهداشتی و با نظارت سازمان تبلیغات و اوقاف بازگشایی شده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر نیز در ادامه این جلسه گفت: طبق آخرین آمار مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان‌های اهر و هوراند ۶۹۷ نفر می باشد.


اخبار مرتبط

icon news

خبرنگار معروف صداوسیما قرنطینه شد +فیلم

فتحعلی زاده خبرنگار صدا و سیما از ابتلایش به کرونا خبر داد.

نامه باقری لنکرانی به نمکی: در مقابل کرونا تنها نیستید!

باقری لنکرانی  وزیر اسبق بهداشت درمان و آموزش پزشکی خطاب به نمکی نوشت: شما تنها نیستی...

پرتوی فرابنفش کرونا را از بین می‌برد

علی گورانی مدیر برنامه بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت گفت: پرتوهای فرابنفش در صورتی که د...

بخشنامه جدید وزارت کشور درباره محدودیت‌های کرونایی ابلاغ شد

جواد ناصریان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور بخشنامه جدید این وزارتخانه برای م...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news