اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 21 تیر 1399
13 خرداد 1399 13 خرداد 1399
10:08 10:08

هشدار و تذکر جدی وزارت بهداشت به مردم درباره کرونا

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، در برنامه شبکه خبر گفت: آمار مرگ و میر و مبتلایان  به کرونا افزایش یافته است و این فقط یک عدد نیست، بلکه دختران و پسران و مادران و پدران ما از بین می روند.

معاون کل وزارت بهداشت: هشدار می‌دهم اوضاع بدتر خواهد شد

به گزارش سلام نو، مهر نوشت: معاون کل وزارت بهداشت گفت: رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی فردی و عمومی می‌تواند عواقب سنگین و جبران ناپذیر برای ما داشته باشد.

ایرج حریرچی، در برنامه شبکه خبر با بیان اینکه نباید دچار غرور کاذب درباره پیروزی بر کرونا شویم، افزود: در چند روز اخیر به علت رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی و کمرنگ شدن رعایت اصول بهداشتی و خروج بی دلیل از خانه، آمار مرگ و میر و مبتلایان ما افزایش یافته است.

وی گفت: آماری که در اواخر اردیبهشت به ۳۴ نفر رسیده بود امروز به ۸۱ نفر رسید.

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه این فقط یک عدد نیست بلکه دختران و پسران و مادران و پدران ما هستند که جانشان را از دست می‌دهند افزود: اگر جان خودمان برای مان مهم نیست حداقل به پزشکان و پرستاران و کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی رحم کنیم که ۳ ماه و ۱۲ روز است که به طور فرسایشی مشغول مجاهده اند و شهید داده اند.

حریرچی گفت: من هشدار و تذکر جدی می‌دهم اگر در تابستان وضعمان این باشد در چند ماه آینده با وجود همه سختی‌ها و مراقبت‌ها اوضاع مان به مراتب بدتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: ما هنوز مجبور نشده ایم مانند کشورهای همسایه شرایط سخت محدودیتی اعلام کنیم ما بسیار نرم و با کمک خود مردم موفقیت بسیاری حاصل کردیم و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک و خروج بی علت از خانه می‌تواند عواقب بسیار سختی برای مردم و کشور داشته باشد.

حریرچی با بیان اینکه اولویت در شرایط فعلی کروناست نه آلودگی هوا گفت: چنان که دکتر نمکی وزیر بهداشت گفتند اگر اجرای طرح ترافیک موجب شود فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود در اجرای آن با تصمیم ستاد ملی کرونا تجدید نظر خواهد شد.

اخبار مرتبط

icon news

خبرنگار معروف صداوسیما قرنطینه شد +فیلم

فتحعلی زاده خبرنگار صدا و سیما از ابتلایش به کرونا خبر داد.

نامه باقری لنکرانی به نمکی: در مقابل کرونا تنها نیستید!

باقری لنکرانی  وزیر اسبق بهداشت درمان و آموزش پزشکی خطاب به نمکی نوشت: شما تنها نیستی...

شناسایی ۲۲۶۲ بیمار جدید و مرگ ۱۴۲ نفر بر اثر کووید_19

دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲هزار و ۲۶۲ بیمار جدید  در کشور و بهبود ۲۱۵ ...

پرتوی فرابنفش کرونا را از بین می‌برد

علی گورانی مدیر برنامه بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت گفت: پرتوهای فرابنفش در صورتی که د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news