اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 15 تیر 1399
13 خرداد 1399 13 خرداد 1399
12:00 12:00

بسیاری از مشکلات در کشور به دلیل ندادن حق محرومان است

عبدالرضا مصری، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس در جلسه علنی گفت: بسیاری از مشکلات که برای کشور ما ایجاد می شود از بی اعتمادی به محرومان است. حق محرومان را نمی‌دهیم و مرتب گرفتارمشکلات می شویم. 

نماینده کرمانشاه: بسیاری از مشکلات به دلیل بی اعتنایی به محرومان است

به گزارش سلام نو، به نقل از ایرنا، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از مشکلات در کشور به دلیل بی‌اعتنایی به محرومان است.

عبدالرضا مصری در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس گفت: جناب آقای دکتر نوبخت؛ تمام تنگناها و مشکلات و مسائلی که کشور در رابطه با نقدینگی دارد؛ همه را قبول داریم. تامین منابع را قبول داریم، محدودیت‌ها را قبول داریم، اما آخرین بار هم ۴ هفته پیش خدمت آقای نوبخت رسیدم، جمله ای از حضرت امام عرض کردم. امام فرموند: کسانی که در طول تاریخ محرومیت کشیدند، نباید در جمهوری اسلامی محرومیت بکشند.

وی افزود: سال گذشته ما به تبصره ۱۴ در قانون بودجه، ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار اضافه کردیم که ۲۰ درصد به حقوق مددجویان کمیته امداد حضرت امام (ره) و سازمان بهزیستی برای سال ۹۸ اضافه شود. از فروردین ۹۸ بنده خدمت شما، همکاران شما، وزرای محترم، وزیر تعاون هر چه جلسه گذاشتیم یک ریال به حقوق محرومین اضافه نشده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس تاکید کرد: در صورتی که ۱۴۰۰ میلیارد تومان در بودجه پول برای آن لحاظ شده بود. امسال در سال ۹۹ همان عدد سال ۹۷ از محل تبصره ۱۴ حقوق به محرومان داده می‌شود. همیشه می‌گویم اگر نیست برای هیچ کس نباشد،  اگر نیست، حقوق بنده را به عنوان نماینده پرداخت نکنید و به حقوق من اضافه نکنید، اما یک ریال به حقوق محرومان اضافه نشد.

مصری اضافه کرد: رزمندگان معسر، کسانی که جانشان را در جبهه‌ها دادند، هدیه کردند به انقلاب، ۷۵۰ هزار تومان دریافت می کنند. امسال هم یک ریال به حقوق رزمندگان معسر اضافه نشد، رزمنده معسر کسی است که ۶ ماه تا ۵ سال در جبهه ها خدمت کرده است و الان در عسر و حرج است، یعنی خود سپاه تحقیق کرده و میگوید که این هیچ شغل و درآمدی ندارد و پیر و از کار افتاده شده است و با ۷۵۰ هزار تومان در ماه باید زندگی کند و دفترچه بیمه ندارد.

وی یادآور شد: اعتقاد من این است که بسیاری از مشکلات که برای کشور ما ایجاد می شود از بی اعتمادی به محرومان است. حق محرومان را نمیدهیم و مرتب گرفتارمشکلات می شویم. امیدوارم آقای نوبخت حداقل در این جلسه علت عدم افزایش حقوق محرومان و رزمندگان معسر را به صحن مجلس گزارش دهند.

اخبار مرتبط

icon news

تعیین تکلیف لایحه جامع قانون انتخابات؛ به زودی

احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس اعلام کرد تعیین تکلیف لایحه جامع انتخابا...

پشت‌پرده طرح استیضاح هیات رئیسه مجلس چیست؟

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس در توضیحاتی اعلام کرد استیضاح هیات رئیسه م...

تذکر کتبی نمایندگان به وزیر کشور

احمد امیرآبادی، عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولین اجرایی کشور را د...

اعلام تعداد ماهواره‌های تولید داخل توسط آذری‌جهرمی در مجلس

 محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه علنی امروز مجلس بیان کرد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news