اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 21 تیر 1399
13 خرداد 1399 13 خرداد 1399
17:32 17:32

انتخاب یک رنگین‌پوست برای رئیس جدید بفتا

 تهیه‌کننده آثار تلویزیونی برنده جایزه امی رییس جدید بفتا شد.

به گزارش سلام نو به نقل ازسینماسینما، کریشندو ماجومدار تهیه‌کننده تلویزیون به عنوان رییس آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون انگلیس موسوم به بفتا انتخاب شد. او اولین رییس رنگین‌پوست در تاریخ ۷۳ ساله بفتا و جوانترین آن در ۳۵ سال گذشته است.

اتخاذ این تصمیم که شب گذشته اول ژوئن در کنفرانس سالانه و آنلاین این آکادمی گرفته شد از قبل انتظار می‌رفت، چراکه پیش از این ماجومدار معاونت این مقام را بر عهده داشت و به طور سنتی، معاون جای رییس خود را در آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون انگلستان می‌گیرد.

دوره ریاست کریشندو ماجومدار برای ۳ سال آینده ادامه خواهد داشت. پیش از او پیپا هریس تهیه‌کننده درام جنگی «۱۹۱۷» این مقام را در اختیار داشت.

این تهیه‌کننده جوان در بیانیه‌ای در این باره گفت: امسال، سالی سخت و دوره‌ای آشفته برای بسیاری از اعضای صنعت ما بود. بعد از سال‌ها کار کردن با پیپا، اعضای خلاق و کارمندان متعهد بفتا، می‌خواهم که این نهاد در قلب بازسازی این صنعت پس از دوره کرونا باشد. بسیار مهم و حیاتی است که مطمئن شویم از همه افراد با هر سبقه و نژاد و جنسیتی حمایت می‌شود. تنوع و گوناگونی در خون بفتا است و ما به راهبری خود در تغییرات حقیقی در این صنعت ادامه خواهیم داد.

این نهاد انگلیسی به تازگی و در پی بروز اعتراض‌هایی مبنی بر بی‌اعتنایی به اقلیت‌های نژادی و قومی از انجام اصلاحات گسترده در ساختار و نحوه انتخاب برگزیدگان خود پرده برداشت.

کریشندو ماجومدار از ۱۴ سال پیش و با بر دوش داشتن مسئولیت‌های مختلف در کمیته‌های گوناگون، بخشی از آکادمی بفتا بوده است.

از آثار او می‌توان به درام «من – I am»  برای شبکه ۴ و کمدی برنده جایزه امی «Hoff the Record» اشاره کرد. تهیه مجموعه کمدی «Sick Of It» و مجموعه مستند «ناله‌های زندگی» از دیگر آثار اوست.

اخبار مرتبط

icon news

«چرنوبیل» در بفتای ۲۰۲۰ رکوردشکنی کرد

 ‌سریال«چرنوبیل» در ۱۴ عنوان نامزد دریافت جوایز بفتای تلویزیونی ۲۰۲۰ شد.

شوخی‌های مارگو رابی و برد پیت در بفتا +عکس

 بفتا با حال و هوایی متفاوت با اجرای گراهام نورتون همراه با کنایه‌های برد پیت به برگز...

۱۹۱۷ جوایز بفتا ۲۰۲۰ را درو کرد!

درام جنگی 1917 به کارگردانی سام مندس توانست در هفتاد و سومین دوره جوایز سالانه آکادمی...

جوکر در صدر جوایز بفتا

 فیلم «جوکر» ساخته تاد فیلیپس با نامزدی در ۱۱ مورد درجوایز بفتا صدرنشین شد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news