اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 22 تیر 1399
14 خرداد 1399 14 خرداد 1399
11:50 11:50

اولین عزاداری‌ها برای امام خمینی کجا برگزار شد؟

حجت الاسلام سید رضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: روز 14 خرداد بعد اعلام خبر رحلت بنیان گذار انقلاب اسلامی، مرحوم هاشمی رفسنجانی از من خواست در سوگ امام خمینی مداحی کنم.

آیت الله هاشمی از چه کسی خواست در سوگ امام (ره) روضه خوانی کند؟

به گزارش سلام نو، اعتمادآنلاین نوشت:سید رضا اکرمی گفت‌: صبح ۱۴ خرداد من و تعدادی از نماینده‌ها از حدود ساعت ۶ به مجلس رسیدیم و پای رادیو منتظر پخش اخبار بودیم که آقای حیاتی با لحنی محزون خبر داغِ بزرگ را به همه ایرانیان اعلام کرد.

حجت الاسلام سید رضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز، درباره روز ۱۴ خرداد سال ۱۳۶۸ اظهار داشت: روز ۱۳ خرداد سال ۶۸ به اتفاق آقای ری‌شهری و تنی چند از نمایندگان مجلسِ سوم به بیمارستان رفتیم و تقریبا برای همه ما مسجل شد بنیانگذار انقلاب دعوت حق را لبیک گفته و جان به جان‌آفرین تسلیم کرده‌اند.

این فعال سیاسی در ادامه سخنانش گفت: آن شب بعد از بازگشت به منزل تا صبح، هم اندوهگینِ‌ از دست دادن امام عزیز بودم و هم نگران اینکه مبادا فقدان رهبر کبیر، لطمه‌ای به انقلاب وارد کند. یادم می‌آید، صبح ۱۴ خرداد من و تعدادی از نماینده‌ها از حدود ساعت ۶ به مجلس رسیدیم و پای رادیو منتظر پخش اخبار بودیم که آقای حیاتی با لحنی محزون خبر داغِ بزرگ را به همه ایرانیان اعلام کرد.

او همچنین یادآور شد: چند دقیقه بعد از شروع به کار مجلس‌، مرحوم هاشمی رفسنجانی با چهره‌ای غمگین وارد صحن شد و قبل از نشستن بر روی صندلی، صورتش را به دیوار چسباند و به گریه افتاد. من خودم را به آن مرحوم رسانده و گفتم آقای هاشمی! در این لحظات دردناک به ائمه توسل کنید که او از من خواست، در سوگ امام خمینی مداحی کنم. من هم روضهِ وداع امام حسین(ع) با خواهر و اهل بیت(ع) را خواندم که همه نماینده‌ها به گریه افتادند. در واقع این یکی از اولین عزاداری‌ها برای امام خمینی بود که در صحن مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

سید رضا اکرمی در پایان صحبت‌هایش گفت:‌ وقتی آیت‌الله مشکینی رسما خبر رهبری مقام معظم رهبری را اعلام کردند، گویی آب سردی بر آتش دل همه ریخته شد و همه عزاداران خیال‌شان از بابت ادامه مسیر انقلاب اسلامی راحت شد.

اخبار مرتبط

icon news

صدایی که برای اولین بار منتشر می شود/نقل‌قول ناگفته امام: «شما رهبر بشوید»

صدایی که برای اولین بار منتشر می شود، سخنانی از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در یک محفل خصو...

متن اولین بیانیه سیاسی امام خمینی در سن 42 سالگی

حضرت امام خمینی(ره) بنیان گذار جمهوری اسلامی، اولین بیانیه سیاسی خود را در ۱۵ اردیبهش...

سه توصیه امام به سیدحسن خمینی

حاج حسین سلیمانی از محافظان بینانگذار جمهوری اسلامی در بخشی از خاطرات خود به سه نصیحت...

رهبر انقلاب امروز برای حاج قاسم چه دعایی کردند؟

رهبر معظم انقلاب، امروز در پایان مراسم سالروز رحلت امام خمینی (ره) از سپهبد شهید قاسم...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news