اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 22 تیر 1399
14 خرداد 1399 14 خرداد 1399
12:30 12:30

در طبیعت آتش روشن نکنید/آتش سوزی مراتع را به این شماره اطلاع دهید

 سازمان جنگل‌ها طی اطلاعیه‌ای از مردم خواست که در طبیعت حتی‌الامکان از برپا کردن آتش اجتناب نموده زیرا  با گرم‌شدن هوا احتمال حریق‌های بزرگ در جنگل‌ها و مراتع افزایش می‌یابد.

اطلاعیه: در طبیعت آتش روشن نکنید

به گزارش سلام نو، میزان نوشت: سازمان جنگل ها در اطلاعیه‌ای از مردم خواست با حضور مسئولانه در طبیعت، از بروز حریق در جنگل‌ها و مراتع پیشگیری کنند.

براساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، با توجه به افزایش حضور مردم در طبیعت در روزهای آتی و احتمال حریق، سازمان جنگل‌ها طی اطلاعیه‌ای از مردم خواست حتی‌الامکان در طبیعت آتش روشن نکنند. متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

همزمان با گرم‌شدن هوا که منجر به خشک شدن علوفه‌های یک‌ساله می‌شود، احتمال حریق‌های بزرگ در جنگل‌ها و مراتع افزایش می‌یابد به نحویکه کوچکترین جرقه و آتش با سرعتی زیاد گسترش پیدا کرده و سطح وسیعی از عرصه‌های منابع‌طبیعی دچار آتش‌سوزی می‌شود و متاسفانه ضمن از دست‌رفتن پوشش گیاهی، دچار خسارت‌های مالی و جانی خواهیم شد؛ لذا از کلیه هموطنان گرامی خواهشمندیم با حضور مسئولانه خود در طبیعت حتی‌الامکان از برپا کردن آتش اجتناب نموده و در صورت نیاز ضروری به روشن نمودن آتش در جنگل‌ها و مراتع، قبلاً اطراف محل را از خار و خاشاک پاک کرده و پس از رفع نیاز، آتش را کاملاً خاموش نمایند.

از تمامی مسافران و گردشگران محترم تقاضا داریم در صورت مشاهده هر گونه دود و یا آتش در جنگل‌ها و مراتع، موضوع را در اسرع وقت به شماره ۱۵۰۴ اطلاع دهند. بر این باوریم که تنها با رعایت نکات ایمنی و حضور مسئولانه در طبیعت، شاهد آتش‌گرفتن سرمایه‌های سبز کشورمان نخواهیم بود.

اخبار مرتبط

icon news

آتش سوزی جنگل‌های ارسباران مهار شد

محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی اعلام کرد آتش سوزی جنگل‌های ارسباران با تلا...

وقوع ۱۲۰۰ فقره آتش‌سوزی جنگلی/۱۲هزار و ۵۰۰ هکتار درگیر آتش سوزی شدند

سرهنگ علی عباس‌نژاد فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، از وقوع ۱۲۰...

انتقاد اعضای شورا به گزارش نماینده وزارت بهداشت درباره کلینیک سینا

دکتر زالی نماینده وزارت بهداشت، در جلسه شورای شهر برای بررسی ابعاد تخلف کلینیک سینا م...

بازداشت 10 مرد و 2 زن در پی آتش‌سوزی کلینیک سینا

سردار حمید هداوند جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ، از بازداشت 10 مرد و 2 زن در پی آ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news