اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 22 تیر 1399
15 خرداد 1399 15 خرداد 1399
08:31 08:31

درخواست ربیعی از هنرمندان برای ثبت حماسه مقابله با کرونا

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهور گفت: اصحاب هنر ایرانی همپای دولت برای ثبت لحظات ناب قهرمانانه  مقابله با کرونا به میدان بیایند.

ربیعی: هنرمندان و نخبگان برای ثبت حماسه مقابله با کرونا به میدان بیایند

به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا، دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری با بیان اینکه در ماجرای کرونا قهرمانان ما از بیمارستان ها به پاخاستند، گفت: زیبنده است اصحاب هنر ایرانی همپای دولت برای ثبت این لحظات ناب قهرمانانه پای به میدان گذاشته و از این فداکاری‌ها، یادگاری ارزشمند برای نسل‌های بعد بر جای بگذارند.

«علی ربیعی» در یادداشت اینستاگرامی با انتشار فیلمی از فداکاری و جانباختن یک پزشک مهاجر در جریان درمان و معالجه مردم درمقابله با کرونا در آمریکانوشت: این ویدیو، روایت خلق یک نقاشی عظیم به نام "ما نور هستیم" توسط «جرج رودریگز گرادا» هنرمندکوبایی ـ آمریکایی است که در آن چهره ماسک زده دکتر «دلفونسو دکو» یکی از پزشکانی که در جریان مبارزه با ویروس کرونا جان خودرا از دست داده است ، در منطقه «کویینز» شهر نیویورک به تصویر کشیده شده است.

سخنگوی دولت در این یادداشت توضیح داد: دکتر «دکو» یک پزشک مهاجر متخصص اطفال و با هفتاد سال سن در آستانه بازنشستگی بودکه با شیوع ویروس کرونا تا زمان مرگ خود بر اثر ابتلا به کووید_۱۹ به معالجه مردم ادامه داد.

ربیعی تصریح کرد: ما معمولا در هنر خلق نمادها و روایت واقعیتهای تاریخی در قالب داستان و قهرمان سازی‌هایمان ضعیف عملکرده‌ایم. در پیچ و خم تاریخ طولانی و پر رمز و راز کشورمان، چقدر توانسته‌ایم در اسطوره سازی و انتقال بین نسلی قهرمانمان ملی‌مان موفق عمل کنیم ؟ همین اندک را هم مدیون فردوسی و شاهنامه‌اش و برخی از داستان‌سرایی‌ها هستیم.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری بیان کرد: نگاه کنید به کشورهای با تاریخ کم که در پی قهرمان سازی و جعل تاریخ برایافتخار به کشورشان هستند.

ربیعی تصریح کرد: در ماجرای کووید_۱۹ این بار قهرمانان ما از بیمارستانها به پا خاستند. از کارگری که زباله‌های بیمارستانی راجمع‌آوری می‌کند تا نظافت‌چی‌های بی ادعای مراکز درمانی، بهیاران، پرستاران، پزشکان و کلیه متخصصینی که در مقابله با ویروسکرونا از جان مایه گذاشتند.

سخنگوی دولت افزود: به نظرم رسالت ما در دولت برنامه‌ریزی برای ثبت این رخداد حماسی است و زیبنده است همپای آن نویسندگان،مجسمه‌سازان، نقاشان، شعرا، فیلمساران و اصحاب هنر ایرانی نیز برای ثبت این لحظات ناب قهرمانانه پای به میدان گذاشته و از اینفداکاری‌ها، یادگاری ارزشمند برای نسل‌های بعدی بر جای بگذارند. از اینکه، چگونه نظام سلامت در کنار جامعه قرار گرفت.

ربیعی اظهار داشت :چه خوب است از زندگی سخت کارگر دست فروش بیکارشده تا پرستارانی که به سختی معاش می‌کنند و با جان،کار سلامت کردند تصویری شایسته برای آیندگان بر جای بماند.

اخبار مرتبط

icon news

ربیعی: اختلاف نظر مسئولان باید در جهت آسایش و آرامش مردم باشد / دستوری درباره واردات گوشی بالای ۳۰۰ دلار صادر نشده

علی ربیعی  سخنگوی دولت گفت: اختلاف نظر مسئولان باید در جهت آسایش و آرامش مردم باشد و ...

هشدار توئیتری حسام الدین آشنا درباره کرونا

مشاور رئیس جمهور با انتشار توئیتی نسبت به رعایت دستورالعمل‌هایی بهداشتی هشدار داد.

۱۸ استان کشور در وضعیت «قرمز» و هشدار کرونایی

وزارت بهداشت اعلام کرد که ۱۸ استان کشور در وضعیت «قرمز» و «هشدار» کرونایی قرار گرفته ...

5 نماینده مجلس یازدهم کرونا گرفتند+ اسامی

تست کرونای 5 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مثبت اعلام شد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news