اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 03 خرداد 1398
01 بهمن 1397
08:30

نماینده مجلس: نتیجه اجلاس لهستان لطمه خوردن به حیثیت آمریکا است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: همراهی نکردن کشورهای اروپایی با ایالات متحده برای حضور در اجلاس لهستان نشان دهنده این است که این اجلاس ارزش و دستاوردی نخواهد داشت.
محمد ابراهیم رضایی

به گزارش سلام نو، محمدابراهیم رضایی  با اشاره به انصراف برخی از کشورها برای حضور در اجلاس ضدایرانی لهستان گفت: آمریکایی‌ها در تصمیم‌گیری‌هایشان آشفتگی دارند. تصمیماتی می‌گیرند که نتیجه آن جز شکست نیست. رفتارهایی به دور از عقلانیت و اثربخشی سیاسی را دنبال می‌کنند که کسی و هیچ کشوری حاضر به همراهی با آمریکا نیست.

وی افزود: براین اساس عدم همراهی فرانسه و برخی کشورهای اروپایی با آمریکا برای شرکت در اجلاس لهستان از آن جهت است که می‌دانند سیاست‌های آمریکا از پختگی و عقلانیت دور شده است، لذا آنها نمی‌خواهند به حیثیت‌شان آسیب وارد شود، به همین دلیل از حضور در کنفرانس انصراف دادند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همراهی نکردن کشورها با آمریکا برای شرکت در اجلاس لهستان نشان می‌دهد که این کنفرانس نه تنها ارزش و دستاوردی ندارد، بلکه شأن و جایگاه و اعتبار آمریکا را کاهش می‌دهد به عبارت دقیق‌تر این اجلاس که هنوز شروع نشده، شکست خورده است و دستاوردی برای آمریکا به همراه نخواهد داشت.

رضایی با بیان این‌که «آمریکا از شدت عصبانیت در مقابل ایران تصمیم‌گیری می‌کند»، اظهار کرد: تمامی رفتارهای آمریکا نشان از خشمی است که ریشه در شکست‌هایشان مقابل ایران دارد به همین دلیل تصمیمات غیرعقلانی گرفته می‌شود.

وی با بیان این‌که «لهستان به عنوان میزبان این اجلاس هم آسیب جدی به خود وارد کرده است»، ادامه داد: با وجود این‌که ایران و لهستان سیاست‌های خود را در یک نقطه مثبت و با حسن نظر انجام داده‌اند، دولت لهستان نشان داد که دست‌نشانده و آلت دست آمریکاست و به مردم‌اش آسیب وارد کرده است. اقدام دولت لهستان به معنای همراهی کردن با سیاست‌های آمریکا علیه ایران است.

/ایسنا

اخبار مرتبط

الله‌کرم: برخی معتقدند که دولت روحانی، دولت کهنسالی است

اللله کرم می گوید: باید دقت بیشتری بر نیروی جوان داشته باشیم چرا که رهبر انقلاب معتقد...

بازدید قاسمی از نمایشگاه بین المللی فاین کرفت پاریس

قاسمی با حضور در نمایشگاه بین المللی فاین کرفت پاریس از آثار 10 هنرمند ایرانی حاضر در...

آمریکا به دنبال بهانه می‌گردد تا ایران را به جنگ‌طلبی متهم کند

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی افزود: شاهد اظهارنظرهای متفاوت و متناقض در کشور هس...

موسویان: ترامپ اشتباه کرد که برجام و میز مذاکره را ترک کرد

سید حسین موسویان افزود:  آمریکا نه تنها از برجام خارج شده بلکه سایر اعضای سازمان ملل ...

دیدگاه خود را بنویسید