اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 22 تیر 1399
15 خرداد 1399 15 خرداد 1399
22:32 22:32

پمپئو خواستار تداوم ائتلاف جهانی علیه داعش شد

وزیر امورخارجه آمریکا در پیام توییتری نوشت: تلاش ائتلاف جهانی برای ریشه کن کردن داعش در عراق و سوریه باید ادامه داشته باشد.

پمپئو فراخوان جهانی داد

به گزارش سلام نو، ایرنا نوشت: مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا روز پنجشنبه بر ادامه تلاش ائتلاف جهانی برای ریشه کن کردن داعش در عراق و سوریه تاکید کرد.

پمپئو که امروز (پنجشنبه) از طریق ویدئو کنفرانس با وزیران کشورهای شرکت کننده در ائتلاف جهانی مبارزه با داعش گفت‌وگو ‌کرده بود، در پیام توییتری نوشت: ما باید همچنان به ریشه‌کن کردن گروه‌ها و شبکه‌های داعش بپردازیم و زمینه ارائه کمک‌های بشردوستانه برای مناطق آزاد شده در عراق و سوریه فراهم کنیم.پمپئو گفت: اقدامات داعش فرقی با ترور ندارد.

وزیر امورخارجه آمریکا در حالی خواهان ادامه تلاش‌ها برای ریشه کن کردن داعش در عراق و سوریه است که «یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی کل ستاد نیروهای مسلح عراق سه شنبه این هفته از آغاز عملیات گسترده موسوم به "قهرمانان عراق" برای تعقیب هسته‌های باقیمانده گروه تروریستی داعش در استان‌های صلاح الدین و کرکوک خبر داد.

سخنگوی فرماندهی کل ستاد نیروهای مسلح عراق گزارش داد که با نظارت «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق و ستاد فرماندهی عملیات مشترک، عملیات امنیتی در مناطق جنوب غربی کرکوک در مرز استان‌های صلاح الدین و کرکوک به مساحت ۷۳۸.۵ کیلومتر مربع آغاز شد.

وی افزود، این عملیات با مشارکت لشکر نهم زرهی و تیپ نیروهای ویژه ستاد ارتش و پلیس فدرال و نیروهای لشکر پنجم و مقر نیروهای پلیس فدرال انجام می‌شود.

پیش از این مرحله اول عملیات "ابطال العراق" در مناطق مرزی در استان الانبار با هدف پاکسازی این مناطق از عناصر داعش انجام شده و در ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن سال ۹۸) به پایان رسید.

اخبار مرتبط

icon news

عصبانیت پمپئو از گزارش سازمان ملل درباره شهادت سردار سلیمانی

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا از گزارش گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره نقض قوانین ...

وزیر خارجه آمریکا با پادشاه اردن گفت‌وگو کرد

مورگان اورتاگس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، مایک پمپئو با عبدالله دوم گفت‌وگو کرد و درب...

ادعای پمپئو: آمریکا مانع صادرات نفت ایران می شود

وزیر خارجه ایالات متحده  اظهارات بی‌اساس اش علیه صادرات نفت ایران را تکرار کرد.

واکنش آمریکا به تحریم‌های جدید انگلیس

آمریکا از تحریم‌های جدید انگلیس علیه افراد و نهادهای متهم به نقض حقوق بشرحمایت کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news