اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 22 تیر 1399
15 خرداد 1399 15 خرداد 1399
23:09 23:09

هشدا به تئاتری‌ها: با احتیاط قرارداد آنلاین ببندید

محسن امیری، مسوول بررسی و پیگیری فعالیت‌های نمایشی در فضای مجازی تاکید می‌کند تا زمانی که مباحث حقوقی تئاترآنلاین شیوه‌مند نشده است این خود هنرمندان هستند که باید با احتیاط و دقت در این زمینه قرار داد مناسب را ببندند.

تئاتری‌ها، قراردادهای خود را دقیق‌تر مطالعه و امضا کنند

یکی از مدیران اداره‌کل هنرهای نمایشی تاکید می‌کند تا زمانی که مباحث حقوقی تئاترآنلاین شیوه‌مند نشده است، خود هنرمندان، قراردادهای‌شان را دقیق‌تر بخوانند و امضا کنند تا از درآمد پخش فیلم-تئاترها در سایت‌ها و «وی.او.دی»‌ها بی‌نصیب نمانند.

به گزارش سلام نو به نقل از خبرآنلاین، محسن امیری، مسوول بررسی و پیگیری فعالیت‌های نمایشی در فضای مجازی، نسبت به اعتراض تعدادی از اهالی تئاتر که فیلمِ آثارشان بدون خبر و اجازه آن‌ها در سایت‌ها و «وی.او.دی»‌ها به نمایش درآمده و از درآمد این فعالیت نصیبی نبرده‌اند، واکنش نشان داد.

او در این‌باره گفت: «بله این مشکل متاسفانه بروز پیدا کرده است. ما با همکاران‌مان دربخش حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درحال رایزنی هستیم تا این مسئله را حل و برای آن شیوه‌نامه و راهکاری تدوین کنیم.»

امیری در همین رابطه در قالبِ پیشنهادی به هنرمندان گفت: «خواهش من از هنرمندان این است تا زمانی که ما در اداره‌کل هنرهای نمایشی یا در خانه تئاتر و یا در صنف تماشاخانه‌های خصوصی، به‌صورت مکتوب پیشنهاداتی را تنظیم می‌کنیم، خود هنرمندان، قراردادهای‌شان را دقیق‌تر بخوانند و امضا کنند و یا از مشاوره یک کارشناس حقوقی بهره‌مند شوند.»

اخبار مرتبط

icon news

اجرای نمایش های شاد و موزیکال در روزهای کرونایی

نمایش های عروسکی همواره در تئاتر کشور مخاطبان و علاقمندان خاص خودش را داشته است و در ...

«مانو» با صدای یک خواننده مرده منتشر می‌شود

امیر بهزاد آهنگساز شناخته شده موسیقی کشورمان گفت: یک مجموعه موسیقایی به نام «مانو» تا...

تصمیمی برای تعطیلی تئاتر گرفته نشده

مدیر اداره کل هنرهای نمایشی درباره برخی گمانه‌زنی‌ها برای تعطیلی تئاتر به دلیل گسترش ...

فرمان‌آرا «شیاطین» را روی صحنه می‌برد

بهمن فرمان‌آرا گفت قصد اجرای یک تئاتر را بعد از شش سال داشت اما  کرونا آن را به تاخیر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news