اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 29 تیر 1398
01 بهمن 1397 01 بهمن 1397
09:22 09:22

سهم سازمان میراث فرهنگی از بودجه پیشنهادی سال ۹۷ چقدر است؟

در لایحه بودجه‌ی دولت سهم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شامل دو بخش هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای است.
بودجه

به گزارشسلام نو،  در لایحه بودجه‌ی دولت که روز یکشنبه ۱۹ آذرماه به مجلس تقدیم شد، سهم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ۱۱۹۴ تریلیون تومان، ۸ هزار و ۳۲۲ میلیارد و ۱۳۵ میلیون ریال تعیین شده که شامل دو بخش هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای می‌شود.

بودجه بخش هزینه‌ای که شامل هزینه‌های عمومی، متفرقه و اختصاصی است برای سال آینده ۳ هزار و ۵۹۴ میلیارد و ۷۰ میلیون ریال برآورد شده است. همچنین برای بخش تملک و دارایی سرمایه‌ای ۴ هزار و ۷۲۸ میلیارد و ۶۵ میلیون ریال بودجه پیش‌بینی شده که بیشتر آن از طریق سرمایه باید جذب شود.

پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری نیز از این بودجه، ۵۲۹ میلیارد ریال سهم برده است که ۵۰۶ میلیارد ریال آن به بخش هزینه‌های عمومی و اختصاصی مربوط است و ۲۳ میلیارد ریال نیز برای بخش تملک و دارایی برآورد شده است.

بودجه سال ۹۷ برای مرکز مطالعات منطقه‌ای حفظ میراث فرهنگی ناملموس در آسیای میانه و غربی که کمک بودجه‌ای تلقی می‌شود، ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

سهم شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی نیز که از جمله مجموعه‌های اقماری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شمار می‌آید، در این لایحه، ۲۰ میلیارد ریال به صورت سرمایه برآورد شده، این درحالی است بودجه‌ی مصوب این شرکت در سال ۹۶، بیشتر و در حدود ۱۰۵ میلیارد ریال بوده که طبق گزارش دولت، عملکرد آن در حد ۳۶ میلیارد ریال بوده است.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

به دنبال چابک‌سازی دولت هستیم

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: درآمدهای غیرنفتی دولت در حوزه صادرات و مالیات و فر...

برای اصلاح بودجه باید دیگر ساختارهای اقتصادی هم اصلاح شود

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: بسیاری از اقداماتی که دولت هم اکنون به عنوان ...

نوبخت راهکارهای اصلاح ساختار بودجه و کاهش اتکا به نفت را ارائه کرد

  نماینده مردم تهران در مجلس درمورد حضور و صحبت آقای نوبخت در جلسه غیرعلنی مجلس توضیح...

در ایران تغییر، برکناری و استیضاح وزیران تابو شده است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه  کسری بودجه کشور اجازه حل مشکلات را به...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news