اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
17 خرداد 1399 17 خرداد 1399
16:59 16:59

جزئیات نخستین دادگاه متهمان شرکت ساینا شیمی بهشت

 جلسه اول رسیدگی به اتهامات متهمان شرکت ساینا شیمی بهشت برگزار شد.

دادگاه متهمان شرکت ساینا شیمی بهشت برگزار شد

به گزارش سلام نو به نقل از ایلنا، اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان شرکت ساینا شیمی بهشت در دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی با حضور متهمان وکلا، دادستان و ریاست قاضی قاسمی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه قاضی قاسمی اتهامات وارده به متهمان را خرید مواد خام از بازار بورس و فروش آن در چرخه خام فروشی و ورود نکردن مواد خام به چرخه تولید و همچنین صادرات غیر قانونی حامل‌های انرژی به عنوان محصولات شرکت ساینا شیمی به خارج از کشور برشمرد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین غریب، دادستان عمومی و انقلاب قم با حضور در جایگاه ضمن اشاره به جنگ اقتصادی دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، توضیحاتی را در خصوص روند این پرونده را برای حاضران ارائه نمود.

دادستان گفت: متهمان پرونده در قالب این شرکت، مواد اولیه سهمیه بندی را از طریق بورس و شرکت نفت دریافت و در اقدامی مجرمانه و خلاف قانون را به صورت خام به چندین برابر قیمت در بازار آزاد می‌فروختند که باعث اختلال در نظام تولید کشور شده است.

دادستان عمومی و انقلاب قم تشکیل شبکه جمع‌آوری سوخت را از دیگر اتهامات متهمان برشمرد و گفت: اعضای این شبکه حامل‌های انرژی رایانه‌ای را از نقاط مختلف کشور را جمع آوری و در مخازن شرکت ذخیره می‌کردند و سپس با استفاده از اسناد مجعول، رشوه و ... به عنوان محصولات شرکت به خارج از کشور صادر می‌کردند.

وی افزود: متهمان در سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ حجم زیادی از حامل‌های انرژی یارانه‌ای را در ظاهر قانونی و در واقع قاچاق از کشور خارج کرده‌اند.

دادستان قم استفاده از اسامی مستعار توسط متهمان، کد‌های عددی برای مخازن و انبارها، استفاده از حساب‌های بانکی کارکنان، کارمندان و سایرین که در جهت مخفی سازی و ردیابی نکردن حساب‌های شرکت بوده است از پیچیدگی‌های فنی این پرونده برشمرد و از ضابطان این پرونده برای جمع آوری اسناد و مدارک مربوط تقدیر و تشکر کرد.

غریب ابراز امیدواری کرد: با برخورد قاطع و صدور رأی متناسب با اعمال صورت گرفته، شاهد تکرار این جرایم نباشیم.

در ادامه نماینده دادستان به قرائت شرح کامل کیفر خواست پرداخت.

پس از قرائت کیفرخواست، قاضی ختم جلسه را اعلام کرد و ادامه جلسه به روز بعد موکول شد.

اخبار مرتبط

icon news

درخواست غریب آبادی برای استرداد مفسدان فراری و اموالشان به ایران

کاظم غریب آبادی نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد: با مدیر اجرای...

ششمین جلسه رسیدگی به پرونده گروه عظام آغاز شد

ششمین جلسه رسیدگی به پرونده گروه عظام در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news