اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 21 تیر 1399
17 خرداد 1399 17 خرداد 1399
17:49 17:49

واکنش تند برلین به تصمیم ترامپ برای خروج نظامیان آمریکایی از آلمان

آلمان از تصمیم رئیس‌جمهوری آمریکا برای خروج نظامیان آمریکایی از این کشور انتقاد کرد.

انتقاد برلین از تصمیم ترامپ برای خروج نظامیان آمریکایی از آلمان

تهران–ایرنا– قانونگذاران ارشد ائتلاف حاکم آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز شنبه از تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از آلمان انتقاد کردند.

به‌گزارش خبرگزاری رویترز از برلین، ترامپ به ارتش آمریکا دستور داده است ۹ هزار و ۵۰۰ نظامی آمریکایی را از آلمان خارج کند.

در حال حاضر، ۳۴ هزار و ۵۰۰ نظامی آمریکایی در آلمان مستقر هستند که با عملی شدن دستور ترامپ، تعداد این نیروها به ۲۵ هزار نفر کاهش می‌یابد.

«یوهانس وادفول» سخنگوی سیاست خارجه گروه پارلمانی «سی دی یو/سی اس یو» در این باره گفت: این طرح بار دیگر نشان می دهد که دولت ترامپ مسئولیت رهبری اساسی را که همانا سهیم کردن شرکای ائتلاف در پروسه تصمیم گذاری است، نادیده می گیرد.

وی با اشاره به اینکه همه شرکای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از انسجام این ائتلاف نفع می برند و تنها روسیه و چین از اختلاف در میان اعضای آن ذی نفع می شوند، افزود: این مساله باید حواس واشنگتن را جمع تر کند.

وی همچنین از زنگ خطری برای اروپایی ها جهت موضع گیری بهتر در زمینه سیاست امنیتی سخن گفت.

«آندریاس نیک» عضو کمیته روابط خارجی پارلمان آلمان نیز گفت که شواهد نشان می دهد که این تصمیم، فنی نیست بلکه صرفا از انگیزه سیاسی برخوردار است.

یک مقام آمریکایی در حالی که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که تصمیم به خروج نظامیان آمریکایی از آلمان، نتیحه ماه ها کار از سوی ژنرال «مارک میلی» مقام ارشد نظامی آمریکا است و ربطی به تنش بین ترامپ و مرکل ندارد. صدراعظم آلمان طرح ترامپ برای میزبانی نشست گروه ۷ در ماه جاری را بی نتیجه گذاشته است.

خروج نظامیان آمریکایی از آلمان که خبر اولیه آن در روزنامه وال استریت ژورنال منتشر شد، نشانگر تازه ترین تغییر در مناسبات برلین و واشنگتن است که از زمان به قدرت رسیدن ترامپ، به تیرگی گرائیده است.

ترامپ، آلمان را برای افزایش هزینه های دفاعی تحت فشار قرار داده و برلین را به واسطه وابستگی به مسکو در زمینه انرژی، اسیر روسیه دانسته است.

اخبار مرتبط

icon news

واقعیت‌های ناگفته درباره ترامپ؛ از مسخره کردن مردان موفق تا تقلب در قبولی دانشگاه

به نوشته نیویورک تایمز او در مقدمه کتاب خود می‌نویسد که هیچ کدام از رسانه‌ها به این ن...

چطور جلسه انتخاباتی ترامپ باعث گسترش کرونا شد؟

مقامات اوکلاهاما گزارش دادند که گردهمایی انتخاباتی ترامپ باعث جهش آمار مبتلایان به کر...

گفتگوی کوتاه روسای جمهور آمریکا و مکزیک

دونالد ترامپ و اندرس مانوئل لوپز اوبرادور درباره مهاجرت گفتگوی کوتاهی را انجام دادند.

انتقاد پلوسی از خروج آمریکا از سازمان جهانی بهداشت

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به اقدام رئیس جمهور این کشور در خارج ساختن ایالات متحده از...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news