اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 22 تیر 1399
17 خرداد 1399 17 خرداد 1399
21:31 21:31

تحرکات نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس

  رسانه ها از برگزاری عملیات یگان هواناوهای آمریکا در خلیج فارس خبر دادند.

تحرکات تازه آمریکا در خلیج فارس

به گزارش سلام نو، فارس نوشت: برخی رسانه‌ها از تحرک هواناوهای نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس در روزهای گذشته خبر دادند.

به نوشته وبگاه «نیوی ریکاگنیشن» یگان هواناوهای آمریکا حاضر در خلیج فارس به تازگی عملیاتی را در خلیج فارس برگزار کردند. این هواناوها عملیات رزمی خود را نزدیک کشتی آبی خاکی «یو اس اس نیویورک» برگزار کردند. از هواناوهای نیروی دریایی آمریکا حاضر در منطقه برای انتقال تجهیزات، بار  و پرسنل از دریا به ساحل ستفاده می‌شود.

این یگان از نیروی دریایی آمریکا متعلق به ناوگان پنجم نیروی دریایی این کشور مستقر در بحرین سال‌ها به بهانه حفظ تردد دریایی و حمایت از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس در منطقه حضور دارد.

چندی قبل شبکه خبری «الجزیره» به نقل از وزارت دفاع آمریکا گزارش داد که در تاریخ‌های نوزدهم و بیست‌ویکم ماه می (سی‌ام فروردین و یکم اردیبهشت) در خلیج فارس رزمایش نظامی برگزار شده است.  پنتاگون در این زمینه مدعی شد که این رزمایش‌ها با هدف افزایش توانمندی‌های نیروهای آمریکا  برای حفظ امنیت دریایی و امنیت شرکای ما در خلیج [فارس] در برابر هرگونه تهدیدی بوده است

صفحه توئیتری شبکه الجزیره در این باره نوشت که نظامیان آمریکایی در این رزمایش‌ها با استفاده از مهمات جنگی، حملات دقیق به اهدافی که کشتی‌های جنگی آنها در خلیج فارس را تهدید کند، تمرین کردند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا نیز چند هفته پیش در توئیتر نوشته بود به نیروی دریایی آمریکا دستور داده قایق‌های ایرانی که «قصد مزاحمت» برای کشتی‌های آمریکا را دارند، هدف قرار دهند.

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه‌ای ادعای ایجاد مزاحمت ۱۱ قایق سپاه در ۲۷ فروردین ۹۹ (۱۵ آوریل ۲۰۲۰) برای ناوهای آمریکایی در شمال خلیج فارس و عبور نزدیک و بسیار سریع آنها  از مقابل دماغه و انتهای ناوها که درحال عملیات مشترک بودند را «روایتی هالیوودی» خواند.

اخبار مرتبط

icon news

ادعای پمپئو: آمریکا مانع صادرات نفت ایران می شود

وزیر خارجه ایالات متحده  اظهارات بی‌اساس اش علیه صادرات نفت ایران را تکرار کرد.

دادگاه آمریکایی ایران را متهم به دخالت در انفجار برج های الخبر کرد

دادگاهی در آمریکا مدعی دست داشتن ایران در انفجار برج های الخبر عربستان سعودی ایران کر...

ادعای وزیر دفاع آمریکا علیه ایران

وزیر دفاع آمریکا مدعی شد که پنتاگون از اقدامات خصمانه ایران جلوگیری کرده است.

تصمیم جدید آمریکا برای جلوگیری از تجارت میان ایران و ونزوئلا

روزنامه وال‌استریت ژورنال از جدیدترین تلاش آمریکا برای جلوگیری از تجارت قانونی میان ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news