اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
01 بهمن 1397 01 بهمن 1397
20:08 20:08

آمریکا می خواهد به کشورهای عربی منطقه بگوید دشمن واقعی آنها ایران است

یک تحلیلگر و کارشناس مسائل ایران در عراق گفت: امریکا می خواهد ایران را به عنوان دشمن جهان عرب جایگزین رژیم صهیونیستی کند.

به گزارش سلام نو، «مقداد البغدادی» روز دوشنبه گفت: رمز بقا و با نشاط بودن و سرزندگی انقلاب اسلامی ایران در آستانه چهل سالگی اش، مردمی بودن و مشارکت حقیقی مردم در اداره و پاسداری از این انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران از ابتدای پیروزی و تا به امروز با چالش ها و تهدیدها و توطئه های مختلفی روبه رو شده و توانسته است با اتکال به مردم و همچنین رهبری حکیمانه – چه در دوره امام راحل و چه اکنون در دوره مقام معظم رهبری – بر همه این چالش ها و تهدیدها و توطئه ها پیروز شود.
به گفته وی، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران توانسته است با اتخاذ تدابیر و هوشیاری و بسیج مردمی کاری کند که فرزندان همین انقلاب از دستاوردهای این انقلاب در برابر همه چالش ها و تهدید و توطئه ها پاسداری کنند.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران برخلاف بسیاری از انقلاب های دیگر در جهان، حاصل کودتای نظامی و یا انقلاب سیاسی نبوده بلکه برخاسته از بطن جامعه و درد و رنج مردم بوده گفت: در طول عمر انقلاب می توان نمونه های متعددی را از چالش های بزرگی که انقلاب پشت سر گذاشته اشاره کرد.
البغدادی تاکید کرد که از روز اول پیروزی انقلاب بسیاری از قدرت های روز دنیا از جمله اتحاد جماهیر شوروی سابق، آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی منطقه علیه این انقلاب موضع خصمانه گرفتند.
به گفته وی، این قدرت های جهانی و کشورهای عربی با تحریک و پشتیبانی از رژیم صدام جنگ 8 ساله ای را علیه ایران تحمیل کردند اما انقلاب اسلامی با رهبری داهیانه امام راحل، با بسیج مردمی و حضور پر شور مردم در جبهه های جنگ و تشکیل نهادهای مردمی سپاه و بسیج نتیجه جنگ را برخلاف انتظارات به نفع خود تغییر داد.
این کارشناس مسائل ایران افزود: اشغال لانه جاسوسی و پایان دادن به توطئه های امریکا علیه انقلاب اسلامی توسط دانشجویان انقلابی و از طرفی ناکام گذاشتن حمله طبس از مراحل مهمی در عمر انقلاب اسلامی است که این انقلاب توانست همه این توطئه ها و نقشه ها را با شکست مواجه کرد.
البغدادی تاکید کرد: توطئه و چالش ها هرگز علیه ایران در طول 40 سال گذشته متوقف نشده بلکه در قالب تحریم های اقتصادی و فشارهای سیاسی و دیپلماسی و یا برانگیختن جامعه جهانی و کسب قطعنامه ها از سازمان ملل برضد ایران و یا بسیج رسانه ای و یا صدور دستورات به برخی از شیخ نشین های خلیج فارس ادامه داشته است.
وی تازه ترین این توطئه ها را ایران هراسی دانست و گفت: آمریکا می خواهد به کشورهای عربی منطقه بگوید دشمن واقعی آنها نه رژیم صهیونیستی بلکه ایران است و می خواهد ایران را به عنوان دشمن جهان عرب جایگزین رژیم صهیونیستی کند.
به گفته وی، نشست ورشو علیه ایران یکی از تلاش های جدید آمریکا با همکاری رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در همین راستاست.
البغدادی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران که چالش های به مراتب بزرگتر را در طول 40 سال گذشته پشت سرگذاشته از این توطئه جدید نیز به سلامت عبور خواهد کرد و این نشست هیچ دستاوردی برای آمریکا و متحدانش به دنبال نخواهد داشت.
این کارشناس عراقی از نشست ورشو با عنوان رویدادی بی ارزش و به اصطلاح «عطسه بز» یاد کرد و گفت : آمریکا و متحدانش از این اقدام نیز طرفی نخواهند بست و دست از پا درازتر برخواهند گشت و نظام جمهوری اسلامی قویتر از گذشته به مسیر خود تا رسیدن به آرمان هایش ادامه خواهد داد.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ترکیه: به آمریکا اجازه وقت تلفی نمی دهیم/ شرق فرات باید به هر نحو پاکسازی شود

وزیر خارجه ترکیه با هشدار به آمریکا اعلام کرد با هر هزینه ای شرق فرات را از عناضر ترو...

واکنش روسیه به تحریمهای تازه آمریکا/ متاسفیم، تنش بین ما بیشتر میشود

وزارت خارجه روسیه در واکنش به تحریمهای تازه آمریکا به خاطر پرونده اسکریپال ضمن اظهار ...

اکونومیست: ترکیه را تحریم کنید تا پشت میز مذاکره بیاید/ چرخش اردوغان به شرق ضربه ای به اتحادیه اروپاست

نشریه معروف اکونومیست درباره سرپیچی اردوغان از غرب و خرید اس 400 توسط دولت ترکیه پیشن...

فهم شکست سیاست خارجی امریکا؛ دکترین آلبرایت

شاید بدترین بخشِ شکست در سیاست خارجی امریکا، نادیده گرفتن تأثیر اجتناب‌ناپذیر مداخله ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news