اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 02 اردیبهشت 1398
01 بهمن 1397
20:08

آمریکا می خواهد به کشورهای عربی منطقه بگوید دشمن واقعی آنها ایران است

یک تحلیلگر و کارشناس مسائل ایران در عراق گفت: امریکا می خواهد ایران را به عنوان دشمن جهان عرب جایگزین رژیم صهیونیستی کند.

به گزارش سلام نو، «مقداد البغدادی» روز دوشنبه گفت: رمز بقا و با نشاط بودن و سرزندگی انقلاب اسلامی ایران در آستانه چهل سالگی اش، مردمی بودن و مشارکت حقیقی مردم در اداره و پاسداری از این انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران از ابتدای پیروزی و تا به امروز با چالش ها و تهدیدها و توطئه های مختلفی روبه رو شده و توانسته است با اتکال به مردم و همچنین رهبری حکیمانه – چه در دوره امام راحل و چه اکنون در دوره مقام معظم رهبری – بر همه این چالش ها و تهدیدها و توطئه ها پیروز شود.
به گفته وی، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران توانسته است با اتخاذ تدابیر و هوشیاری و بسیج مردمی کاری کند که فرزندان همین انقلاب از دستاوردهای این انقلاب در برابر همه چالش ها و تهدید و توطئه ها پاسداری کنند.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران برخلاف بسیاری از انقلاب های دیگر در جهان، حاصل کودتای نظامی و یا انقلاب سیاسی نبوده بلکه برخاسته از بطن جامعه و درد و رنج مردم بوده گفت: در طول عمر انقلاب می توان نمونه های متعددی را از چالش های بزرگی که انقلاب پشت سر گذاشته اشاره کرد.
البغدادی تاکید کرد که از روز اول پیروزی انقلاب بسیاری از قدرت های روز دنیا از جمله اتحاد جماهیر شوروی سابق، آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی منطقه علیه این انقلاب موضع خصمانه گرفتند.
به گفته وی، این قدرت های جهانی و کشورهای عربی با تحریک و پشتیبانی از رژیم صدام جنگ 8 ساله ای را علیه ایران تحمیل کردند اما انقلاب اسلامی با رهبری داهیانه امام راحل، با بسیج مردمی و حضور پر شور مردم در جبهه های جنگ و تشکیل نهادهای مردمی سپاه و بسیج نتیجه جنگ را برخلاف انتظارات به نفع خود تغییر داد.
این کارشناس مسائل ایران افزود: اشغال لانه جاسوسی و پایان دادن به توطئه های امریکا علیه انقلاب اسلامی توسط دانشجویان انقلابی و از طرفی ناکام گذاشتن حمله طبس از مراحل مهمی در عمر انقلاب اسلامی است که این انقلاب توانست همه این توطئه ها و نقشه ها را با شکست مواجه کرد.
البغدادی تاکید کرد: توطئه و چالش ها هرگز علیه ایران در طول 40 سال گذشته متوقف نشده بلکه در قالب تحریم های اقتصادی و فشارهای سیاسی و دیپلماسی و یا برانگیختن جامعه جهانی و کسب قطعنامه ها از سازمان ملل برضد ایران و یا بسیج رسانه ای و یا صدور دستورات به برخی از شیخ نشین های خلیج فارس ادامه داشته است.
وی تازه ترین این توطئه ها را ایران هراسی دانست و گفت: آمریکا می خواهد به کشورهای عربی منطقه بگوید دشمن واقعی آنها نه رژیم صهیونیستی بلکه ایران است و می خواهد ایران را به عنوان دشمن جهان عرب جایگزین رژیم صهیونیستی کند.
به گفته وی، نشست ورشو علیه ایران یکی از تلاش های جدید آمریکا با همکاری رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در همین راستاست.
البغدادی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران که چالش های به مراتب بزرگتر را در طول 40 سال گذشته پشت سرگذاشته از این توطئه جدید نیز به سلامت عبور خواهد کرد و این نشست هیچ دستاوردی برای آمریکا و متحدانش به دنبال نخواهد داشت.
این کارشناس عراقی از نشست ورشو با عنوان رویدادی بی ارزش و به اصطلاح «عطسه بز» یاد کرد و گفت : آمریکا و متحدانش از این اقدام نیز طرفی نخواهند بست و دست از پا درازتر برخواهند گشت و نظام جمهوری اسلامی قویتر از گذشته به مسیر خود تا رسیدن به آرمان هایش ادامه خواهد داد.

/ایرنا

اخبار مرتبط

پمپئو: ایران در هدایت آن چه آن را یک کمپین ترور در اروپا می‌خواند، دست دارد

وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته طی یک سخنرانی ادعاهای همیشگی خود در مورد ایران را تک...

بر خلاف تصور مقامات واشنگتن٬ پ.ک.ک و ی.پ.گ٬ نمایندگان کردها و مدافعین آنها نیستند

سفیر ترکیه در آمریکا گفت: آن چه بین ما و آمریکا در جریان است٬ ائتلاف استراتژیک دو دوس...

بی‌ توجهی آمریکا به ضرب‌الاجل کیم جونگ اون

ترامپ و پمپئو نسبت به ضرب‌الاجل رهبری کره شمالی در خصوص نشان دادن انعطاف بیشتر در مذا...

بازداشت 10 فلسطینی توسط اشغال‌گران

نظامیان اسرائیلی 10 فلسطینی را در کرانه باختری دستگیر کردند.

دیدگاه خود را بنویسید