اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 20 تیر 1399
19 خرداد 1399 19 خرداد 1399
15:56 15:56

علی ربیعی درباره آمار جانباختگان حوادث آبان توضیح داد

علی ربیعی سخنگوی دولت بابیان اینکه آمار پزشکی قانونی درباره حوادث آبان ۹۸ قابل اتکا است گفت:  آمارهای مختلفی وجود دارد، اما آمار آنها دقیق است.

توضیحات مهم سخنگوی دولت درباره آمار تعداد جانباختگان حوادث آبان ماه ۹۸

به گزارش سلام نو و به نقل از خبرآنلاین، علی ربیعی، سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با اصحاب رسانه و خبرنگاران، درباره آمار قطعی جانباختگان و مصدومان آبان ۹۸ از سوی وزارت کشور و همزمانی آن با زمان شیوع کرونا گفت: آمار و ارقام که در دوران کرونا و یا خارج از آن تغییر نمی‌کند؛ واقعا نیاز بود که سازمان پزشکی قانونی آمار را به تفکیک و دقیق اعلام کند.

ربیعی:آماده تبادل زندانی با آمریکا هستیم/به ترامپ خوشبین نیستیم

سخنگوی دولت با  اشاره به گزارش آماری (عبدالرضا رحمانی فضلی) وزیر کشور در رسانه ملی، افزود: رییس جمهوری هم پیش‌تر گفته بودند مسئولیت اعلام این آمار به عهده قوه قضاییه است، اما برای آن که افکارعمومی در این زمینه روشن شود، وزیر کشور در رسانه ملی آمار را کامل با تناسب‌ها و بر اساس آمار استخراجی، گزارش داد.

وی افزود: البته بهتر بود یک دستگاه نظارتی آمارها را  اعلام کند که «مجتبی ذوالنوری» رییس کمیسیون امنیت ملی وقت مجلس شورای اسلامی به عنوان یک دستگاه نظارتی آمار را اعلام کرد؛ و مبنای اصلی آن نیز بر اساس گزارش پزشکی قانونی بود و ناظر به حوادث، درگیری‌ها، جزییات و دسته‌بندی شرایط منجر به جانباختن افراد، ارائه شده است.

ربیعی، آمار پزشکی قانونی درباره حوادث آبان ۹۸ را دقیق و قابل اتکا دانست و گفت: البته آمارهای مختلفی وجود دارد، اما آمار آنها دقیق است و بر اساس آن مشخص است که چه تعدادی و به چه شیوه‌ای در حوادث آبان ماه جان باخته اند.

اخبار مرتبط

icon news

ربیعی: اختلاف نظر مسئولان باید در جهت آسایش و آرامش مردم باشد / دستوری درباره واردات گوشی بالای ۳۰۰ دلار صادر نشده

علی ربیعی  سخنگوی دولت گفت: اختلاف نظر مسئولان باید در جهت آسایش و آرامش مردم باشد و ...

دلنوشته سخنگوی دولت

علی ربیعی، سخنگوی دولت در یادداشتی از دلتنگی‌اش برای زیارت امام رضا و سختی‌های سخنگوی...

ربیعی: در حال شناسایی علت وقوع حادثه انفجار کلینیک سینا اطهر هستیم

علی ربیعی سخنگوی دولت حادثه دردناک انفجار کلینیک درمانی سینا اطهررا تسلیت گفت.

ربیعی: در زمینه تولید واکسن کرونا گام‌های موفقیت آمیزی برداشتیم /به کسانی که پروتکل‌بهداشتی را رعایت نکنند خدمات ارائه نمی‌شود

علی ربیعی سخنگوی دولت گفت: در زمینه واکسن کرونا گام‌های موفقیت آمیزی برداشتیم و جزو ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news