اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
01 بهمن 1397 01 بهمن 1397
19:50 19:50

رشد 18 درصدی فروش صنایع دستی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی از افزایش فروش صنایع دستی در کشور خبر داد و گفت: در این راستا 5 نمایشگاه دائمی توسط سازمان احداث شده است.

به گزارش سلام نو، احد آزادی خواه درباره جلسه امروز دوشنبه کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در این جلسه رئیس و معاونان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حضور داشتند که ابتدا معاونان سازمان به تفکیک حوزه وظایف، گزارشی از عملکرد خود ارائه و نمایندگان عضو کمیسیون نیز نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: 10 شهر کشور ثبت جهانی شدند که توانستیم با سبقت از کشور چین رتبه نخست در ثبت جهانی شهرهای تاریخی را به خود اختصاص دهیم.
وی یادآور شد: در گزارش مسئولان سازمان میراث فرهنگی در حوزه اشتغال نیز عنوان شد که در این حوزه 42 هزار و 407 شغل از ابتدای سال 97 ایجاد شده شده است و فروش داخلی صنایع دستی نیز در 9 ماهه گذشته یک هزار و 200 میلیارد تومان بوده است.
آزادی خواه با بیان اینکه سازمان میراث همچنین 23 نمایشگاه در خارج از کشور برای معرفی صنایع دستی داخلی ایجاد کرده است، گفت: برای جلوگیری از ورود صنایع دستی خارجی نیز مصوبه‌ای در جهت ممنوعیت آن به تصویب رسید که برابر همین ممنوعیت دو محموله 20 تنی توسط ستاد مبارزه با قاچاق و کالا توقیف شد.
وی افزود: در حوزه فروش داخلی صنایع دستی نیز 18 درصد رشد داشته است که بر همین مبنا برای عرضه صنایع دستی 5 نمایشگاه دائمی توسط سازمان احداث شده است.
این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: همچنین سندی راهبردی با تعامل سازمان جهانی گردشگری برای توسعه گردشگری کشور تنظیم شده و سازمان میراث فرهنگی برای نگهداری و طولانی تر شدن طول سفر گردشگران خارجی و همچنین توزیع سفر گردشگران نیز سازمان میراث فرهنگی برنامه‌هایی دارد که این اقدام نیز قابل تقدیر است.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره‌های ملی و منطقه‌‎ای برای تقویت نشاط عمومی در جامعه، گفت: طبق تأیید رئیس جمهور تنها دستگاه‌هایی که در ایجاد فضای نشاط موفق بوده، سازمان میراث است.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه آسان سازی سفر و انجام سفر حرفه‎ای در برنامه‌های سازمان میراث قرار دارد، ادامه داد: 2 هزار کارگاره مرمت‌کاری و یک هزار و 467 روستای بوم‌گردی در کشور شناسایی شده است.
وی همچنین از برگشت 560 اثر تاریخی قدمت بالای 80 سال به کشور با تلاش‌های سازمان میراث خبر داد و گفت: افزون بر این از ابتدای سال نیز 140 هزار شی خصوصی و دولتی نیز ثبت شده است.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

کاهش گردشگران داخلی و خارجی نسبت به سال گذشته در کشور

رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران گفت: ۳۰ تا ۴۰ درصد با کاهش گردشگران داخلی و خارجی...

کاهش 11 درصدی سفر خارجی ایرانی‌ها

با افزایش نرخ ارز و نوسانات نرخ فروش بلیط هواپیما سفرهای خارجی ایرانی ها 11 درصد نسبت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news