اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
20 خرداد 1399 20 خرداد 1399
18:57 18:57

توضیحات موسوی درباره علت خروج سفیر آلمان از ایران

سخنگوی وزارت خارجه به علت خروج سفیر آلمان از ایران پاسخ داد.

چرا سفیر آلمان از ایران خارج شد؟ موسوی پاسخ داد

به گزارش سلام نو به نقل از  خبرآنلاین، سیدعباس موسوی در پاسخ به سوالی درباره خروج سفیر آلمان از کشور افزود: تا جایی که من خبر دارم سفیر آلمان به دلیل مشکل شخصی که داشتند از ایران رفتند و برگشتند؛ اگر اشتباه نکنم دیروز یا پریروز با یکی از مقامات وزارت امور خارجه دیدار داشتند.

وی ادامه داد: سفیر آلمان در وزارت خارجه این کشور به پست جدیدی منصوب شده است و جایگزین ایشان هم معرفی شده و کارهای اداری در حال انجام است تا جایگزین جدید بعنوان سفیر وارد ایران شود.

موسوی همچنین در پاسخ به سوالی درباره شدت گرفتن اعتراضات ضد بی عدالتی در آمریکا با اشاره به اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران عدم مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر است تصریح کرد: اما اوج بی عدالتی ظلم و تبعیض علیه مردم یک کشور در اتفاقات اخیر آمریکا نمایان است بنابراین نمی‌توانیم بعنوان یک نظام مستقل که عدالت خواه است صدای معترضان را نشنویم و شاهد تضییع حقوق مردمی باشیم که سالیان سال است در این کشور تحت ستم قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: از زمان برده داری در آمریکا تا الان یعنی قرن بیست و یکم ما شاهد ظلم و تبعیض به بخشی از جامعه آمریکا هستیم به نوعی که الان به صورت فوران اجتماعی بروز کرده است؛ و دارند فریاد مظلومیت خودشان را که برای قرن‌ها خفه شده بود بروز می‌دهند بنابراین جا دارد ما بعنوان جمهوری اسلامی ایران و همه کشورهای دنیا این فریاد تظلم خواهی مردم آمریکا را بشنوند و الان هم می‌شنوند.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین ابراز امیدواری کرد این فریاد تظلم خواهی نتیجه بدهد و آمریکایی‌ها که همیشه مدعی حقوق بشر و آرامش در کشورها بودند به شعارهایی که خودشان دادند عمل بکنند و مردم آمریکا را آزاد بگذارند و اجازه بدهند نفس بکشند.

اخبار مرتبط

icon news

سندِ 25 ساله با چین افتخار آفرین است

موسوی، سخنگوی وزارت امورخارجه با اشاره به اینکه هنوز سندی بین ایران و چین امضا نشده گ...

واکنش ایران به دخالت فرانسه درباره حکم عادلخواه و روح الله زم

سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات مداخله جویانه فرانسه در خصوص دو تن از مجرمان ایرانی واک...

توضیحات موسوی درباره دیدار نماینده ایران با معاون سیاسی طالبان

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان درباره نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان ...

واکنش ایران به گزارش سالانه «تروریسم» آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه به گزارش سالانه «تروریسم» آمریکا واکنش نشان داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news