اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 02 اردیبهشت 1398
01 بهمن 1397
21:55

صدور کارت ملی هوشمند سرعت گرفت

مدیرکل ثبت ‌احوال استان سمنان با اشاره به سرعت گرفتن صدور کارت ملی هوشمند از صدور 78 درصدی کارت های ملی هوشمند در سمنان خبر داده است.

صدور کارت ملی هوشمند برای ۷۸ درصد مردم سمنان

مدیرکل ثبت ‌احوال استان سمنان با بیان این که ۷۸ درصد مردم استان سمنان برای صدور کارت ملی هوشمند اقدام کرده‌اند، گفت: آمار ازدواج در این استان در ۹ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد کاهش یافت

به گزارش سلام نو، عباس قندالی در نشست خبری با اصحاب رسانه، به تبیین خدمات ثبت‌احوال پس از انقلاب شکوهمند اسلامی پرداخت و اظهار داشت: اولین اقدام مهم از سوی این سازمان، ایجاد پایگاه جمعیت اطلاعات کشور بود که طبق آن تمام اسنادی که به‌صورت کاغذی ثبت شده بودند، به پایگاه منتقل و شماره ملی به آن اختصاص یافت که خروجی مهمی از این پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور حاصل شد.

وی بیان کرد: یکی از خروجی‌های مهم در این قسمت، بحث مهم احراز هویت بوده که تاکنون ۲۰۰ هزار نقطه و ۱۸۰ دستگاه اجرایی به این کار اقدام کرده‌اند.

مدیرکل ثبت‌احوال استان سمنان به خدمت دیگر ارائه‌شده از سوی این سازمان اشاره و تصریح کرد: صدور کارت هوشمند ملی از خدمات دیگر این سازمان بوده که در استان سمنان بالغ‌بر ۴۱۸ هزار نفر یعنی برای ۷۸ درصد مردم استان کارت هوشمند صادر شده است. وی افزود: خدمت دیگر ارائه‌ شده به مردم استان از سوی این سازمان، بحث بهره‌برداری از آرشیو اسناد ولادت بوده که طبق این اصل هر فردی که در استان سمنان زندگی می‌کند، خدمات شناسنامه‌ای خود را در استان محل سکونت دریافت کند.

قندالی از افزایش تعداد ادارات و نمایندگی این سازمان در استان پس از انقلاب خبر داد و گفت: به برکت انقلاب اسلامی تعداد ادارات ثبت در این استان از چهار به ۱۱ اداره و یک نمایندگی و ۱۹ دفتر پیشخوان و ۹ دفتر پستی افزایش یافت.

وی به آمار ۹ ماهه ولادت در استان سمنان اشاره و تصریح کرد: طی ۹ ماه امسال تعداد هفت هزار و ۱۵۵ ولادت ثبت شد که نسبت به سال گذشته ۹.۹ درصد با کاهش مواجه بود.

مدیرکل ثبت‌احوال استان سمنان اظهار داشت: همچنین طی ۹ ماهه امسال، دو هزار و ۴۶۰ مورد وفات ثبت شد که در بخش وفات نیز با افزایش ۴.۹ درصد همراه بود.

قندالی بیان کرد: دو هزار و ۶۹۴ مورد ازدواج طی این ۹ ماه ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۱۰ درصدی مواجه بود.

وی خاطرنشان کرد: طی ۹ ماه سال جاری ۹۴۲ مورد طلاق ثبت شد که نسبت به سال گذشته ۲.۳ درصد کاهش داشتیم./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

مراسم‌ نوروزی جالب در دو استان کشور

قزوین و سمنان از جمله شهرهای دیدنی هستند که در آن مراسم نوروزی جالبی برگزار می شود. 

مسدود شدن محور شاهرود-آزادشهر به دلیل بارش برف و کولاک

رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: محور شاهرود-آزادشهر به دلیل بارش  برف و کولاک مسدود شد...

انتصاب سرپرست اداره کل محیط زیست استان سمنان

امیر عبدوس به عنوان سرپرست اداره کل محیط زیست استان سمنان منصوب شد.

وضعیت هوای تهران در 22 بهمن‌ماه چگونه است؟

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، آخرین وضعیت آب و هوای کشور طی سه روز آی...

دیدگاه خود را بنویسید