اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 24 تیر 1399
21 خرداد 1399 21 خرداد 1399
10:34 10:34

اعتبارنامه تاجگردون به کمیسیون تحقیق رفت / مشاجره قالیباف و تاجگردن در صحن علنی

غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران در مجلس یازدهم گفت: من اصراری به ماندن در مجلس ندارم و کیفم را برمی‌دارم و از مجلس می‌روم.

تاجگردون: کیفم را برمی‌دارم و از مجلس می‌روم/ قالیباف: به رأی مجلس احترام بگذارید

به گزارش سلام نو و به نقل از ایلنا، غلامرضا تاجگردون در جلسه علنی امروز  (چهارشنبه ۲۱ خرداد) در صحن علنی و بعد از قرائت شعبه ۱۲۱ خطاب به محمدباقر قالیباف گفت: در انصاف و عدالت شما و هیأت رئیسه شکی ندارم، ولی تذکراتی هم دارم. انتظار داشتم که قبل از رأی‌گیری عنایتی داشته باشید اما اراده شما به رأ‌ی گذاشتن اخطار بود که این موضوع برخلاف اظهارنظر سخنگوی هیأت رئیسه بوده است اما تا امروز توکل به خدا کردم و حرفی نزدم.

منتخب گچساران ادامه داد: برخلاف قوانین و آئین‌نامه شعبه و با گذشت تمامی زمان‌ها، نایب رئیس مجلس نامه‌ای را به شورای نگهبان نوشته و در شعبه علیرغم آنکه قانون و آئین‌نامه اجازه نمی‌داد، بر اساس آن عمل شد. اما مشخص نیست بر اساس چه چیزی امروز شما رویکرد دیگری دارید.

وی افزود: تاجگردون مظلومانه در مجلس بود، من داعیه بر ماندن و اصراری بر آن ندارم و کیفم را برمی‌دارم و از مجلس می‌روم اما شما هستید که در درگاه قیامت و آخرت قرار دارید. از آنجا که اسم من گفته شد، باید بگویم دنیا گوشه‌ای از آخرت است؛ من در هر مقام و منصبی باشم، باید پاسخگوی هر احدالناسی باشم و حتما در شعبه رسیدگی هم حضور پیدا خواهم کرد.

تاجگردون خطاب به قالیباف گفت: شما وظیفه دارید قانون و آئین‌نامه را رعایت کنید.

قالیباف در پاسخ به تاجگردون گفت: من و هیأت رئیسه قسم یاد کرده‌ایم، ضمن اینکه از شما هم می‌خواهم آئین‌نامه و قانون اساسی را رعایت کنید. وقتی اخطار قانون اساسی وجود دارد ما این اخطار را به رأی نمایندگان گذاشتیم که این موضوع دقیقا مُرّ آئین‌نامه است.

رئیس مجلس افزود:‌ شورای نگهبان شما را تأیید کرده است ضمن اینکه در شعبه هم بحث اعتبارنامه شما مطرح شده است، در آئین‌نامه هم  عنوان شده که باید در مجلس اتفاق نظر باشد که این موضوع را هم به رأی مجلس گذاشته‌ایم، لذا شما باید به رأی مجلس احترام بگذارید.

وی خاطرنشان کرد: بعد از اینکه اخطار قانون اساسی رأی آورد پرونده شما به کمیسیون تحقیق می‌رود و ۱۵ روز وقت است و شما می‌توانید نظرت خود را به آنها بگویید؛ کمیسیون تحقیق یا اعتبارنامه شما را تایید می‌کند و یا رد اما اگر این اعتبارنامه رد شد، موضوع مجددا به صحن می‌آید و شما در صحن وقت دارید اظهارنظر کنید، سخنگوی شعبه هم می‌تواند اظهارنظر کند.

اخبار مرتبط

icon news

نگاهی به سخنان روز گذشته رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس

آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار روز گذشته خود هرچند سوال و تحقیق و تفحص را حق مجلس دانستند...

سوتی بی‌بی‌سی درباره مجلس یازدهم ایران+عکس

شبکه خبری بی بی سی نام فردی را به عنوان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس آورده است که دی...

مجلس طرح دو فوریتی مالیات بر خانه‌های خالی را از دستور کار خارج کرد

طرح مالیات بر خانه‌های خالی موقتا از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج شد تا پس از رعا...

اطلاعیه وزارت کشور درباره ناامنی در گچساران

اطلاعیه‌ای از سوی روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کشور منتشر و توضیحاتی درباره ارتباط...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news