اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
21 خرداد 1399 21 خرداد 1399
18:10 18:10

ثبت 226 مورد جدید مبتلا به کرونا در کرمان

 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از افزایش تعداد موارد بستری مبتلا به کرونا در این استان خبر داد.

افزایش آمار بیماران بستری در کرمان/ ۲۲۶ مورد مثبت جدید شناسایی شد

به گزارش سلام نو به نقل از مهر، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان به اینکه ۷۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کرمان بستری هستند، گفت: تعداد موارد بستری شیب افزایشی پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی شفیعی بعدازظهر چهارشنبه در نشست خبری مجازی اظهار کرد: طی روز گذشته ۶۴۰ نمونه توسط آزمایشگاه‌های استان کرمان تحت بررسی قرار گرفت که نتیجه تست ۲۲۶ مورد مثبت شد.

شفیعی عنوان کرد: از بین موارد جدید ۳۵ مورد بیمار بستری و ۱۹۱ مورد بیماران سرپایی و اطرافیان بیماران هستند.

وی گفت: قسمت عمده‌ای از افزایش آمار روزانه مربوط به موارد سرپایی یا اطرافیان بیماران است که عمدتاً دارای علائم خفیف یا بدون علامت هستند.

شفیعی با اشاره به اینکه مجموع آمار مثبت ابتلای به کووید ۱۹ در استان کرمان دو هزار و ۹۴۹ مورد است، افزود: از این تعداد ۹۲۴ مورد مربوط به بیماران بستری و دو هزار و ۲۵ مورد مربوط به بیماران سرپایی است.

دانشگاه علوم پزشکی کرمان در صدر آمار کرونایی ها

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: از بین موارد جدید شناسایی شده ۸۱ مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۲۸ مورد حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۶۴ مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۹ مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۴۴ هم مربوط به حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.

وی بیان کرد: طی روز گذشته موردی از فوت ناشی از بیماری نداشتیم و مجموع موارد فوتی در استان کرمان از ابتدای اپیدمی ۹۴ مورد است.

وی همچنین با اشاره به اینکه از بین موارد جدید ۹۰ نفر خانم و ۱۳۶ نفر آقا هستند، افزود: حجم آزمایشات انجام شده تاکنون ۱۷ هزار و ۸۱۸ است که نسبت به جمعیت استان قابل قبول است.

۷۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌ها بستری هستند

شفیعی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان بستری هستند، گفت: تعداد موارد بستری مثبت نسبت به روزهای گذشته (که اپیدمی مقداری فروکش کرده بود) شیب ملایم افزایشی پیدا کرده است.

وی بیان کرد: این مساله همزمان با موارد تشخیص در بیماران سرپایی گویای یک هشدار است که در صورت عدم قطع زنجیره انتقال و ادامه افزایش موارد سرپایی این احتمال وجود دارد که گروه‌های آسیب پذیر مبتلا شوند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه گروه‌های حساس در صورت ابتلاء به کرونا نیاز به بستری در بیمارستان‌ها دارند، گفت: این شرایط باعث می‌شود موارد عارضه در بیماران بستری و مرگ و میرها بیشتر شود بنابراین باید مراقب باشیم که زنجیره انتقال به شکل گسترده در جامعه برقرار نشود و افزایش موارد بستری را در بیمارستان‌ها شاهد نباشیم.

اخبار مرتبط

icon news

فوتی های کرونا در کرمان رکورد زد/ ۱۲ نفردر 24 ساعت گذشته

سخنگوی دانشگاه معاوم پزشکی کرمان مبتلایان به ویروس کرونا  و فوتی ها در ۲۴ ساعت را اعل...

قربانیان کرونا در کرمان به ۱۶۰ نفر رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آمار فوتی‌های مبتلایان به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته را ا...

شمار مبتلایان کرونا در کرمان در 24 ساعت گذشته

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تعداد موارد جدید بستری مبتلا به کرونادر این استان را ...

کرونا در کرمان به مرحله هشدار رسید/ مجموع مبتلایان ۱۴۷۹ نفر

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از آخرین آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در این استان خبر د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news