اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 23 تیر 1399
23 خرداد 1399 23 خرداد 1399
15:55 15:55

یک سایت برای شکایت از نمایندگان در اختیار مردم گذاشته می شود

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، از طرح جدید مجلس برای نظارت بر رفتار نمایندگان خبر داد.

طرح جدید مجلس برای نظارت بر رفتار نمایندگان /هدایایی که می‌گیرید بر روی سایت قرار دهید /مردم حق شکایت محرمانه داشته باشند

به گزارش سلام نو، تسنیم نوشت: نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس از طرح جدید وکلای‌ ملت برای اصلاح قانون هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان خبر داد.

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، از طرح نمایندگان برای اصلاح قاون هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس، خبر داد و گفت: در موضوع شفافیت دو موضوع شفافیت آرای نمایندگان و اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان مطرح شده است که طرح شفافیت آرا در جلسه علنی اعلام وصول شده است و طرح اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان در حال بررسی بیشتر است.

وی در توضیح طرح اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان، اظهار داشت: طرح جدید برای نظارت بر رفتار نمایندگان ترکیبی از شفافیت و نظارت است که نمایندگان را به خود اظهاری در مورد عملکرد خودشان سوق می‌دهد.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس، ادامه داد: یکی از موارد در طرح جدید این است که هر یک از نمایندگان به هر میزان هدیه که   از شخصی می‌گیرد  چه داخلی، خارجی ، دولتی و یا خصوصی آن را ظرف مدت یک هفته در سایتی که به همین منظور راه‌اندازی می‌شود قرار دهند.

ابوترابی در همین راستا اضافه کرد:مبلغ این هدیه مهم نیست اما باید در سایت به صورت شفاف اعلام شود تا میزان همه هدایایی که توسط نمایندگان گرفته شده است، مشخص شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن سایتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد تا هر شکایت و هر اطلاعاتی از نمایندگان مجلس را در اختیار دارند به صورت محرمانه در سایت بارگذاری کنند که بر اساس نظارت بر رفتار نمایندگان در این باره اقدام و بررسی صورت بگیرد.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس در تشریح ترکیب هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان بر اساس طرح جدید مجلس، گفت: ترکیب این هیئت از رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی به عنوان رئیس، دو نفر از نمایندگان به انتخاب مجلس ، یک نفر از قضات دیوان عالی کشور با پیشنهاد رئیس قوه قضائیه و به انتخاب مجلس و یک نفر از حقوقدانان شورای نگهبان به معرفی دبیر شورای نگهبان و انتخاب مجلس است.

ابوترابی بیان داشت: اگر نماینده‌ای به این هیئت معرفی شود، پس از بررسی و ابلاغ محکومیت در هیئت و رسیدگی به اعتراض وی، نمایندگان در جلسه علنی درباره ادامه فعالیت نماینده متخلف تصمیم‌گیری می‌کنند.

اخبار مرتبط

icon news

مجلس یازدهم، مجلس انتقام نیست!

حسن شجاعی، نماینده مردم ابهر در مجلس اعلام کرد مجلس یازدهم، مجلس انتقام نیست، بلکه بن...

بیانات رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس یازدهم+ فیلم

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس یازدهم دیدار کردند.

طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی تصویب شد+ متن کامل

مجلس یازدهم طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی را تصویب کرد

سؤال و تفحص حق مجلس است اما توهین و دشنام جایز نیست/همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم

رهبر انقلاب در دیدار ویدئوکنفرانسی با نمایندگان مجلس یازدهم فرمودند: مردم از مجلس و د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news