اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 24 تیر 1399
25 خرداد 1399 25 خرداد 1399
09:10 09:10

وزیر فرهنگ به مجلس رفت

سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ارائه توضیحاتی درباره فعالیت‌های وزارت‌ فرهنگ و ارشاد صبح امروز به مجلس رفت.

گزارش وزیر فرهنگ به مجلس شورای اسلامی

به گزارش سلام نو، به نقل از خبرآنلاین، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ارائه گزارش فعالیت‌های وزارت‌خانه متبوعش در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کرده است.

سیدعباس صالحی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی به ارائه توضیحاتی درباره فعالیت‌های وزارت‌خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌پردازد.

او در آغاز جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و شهدای ایران سخنانش را آغاز کرد و در ادامه به نمایندگان مجلس، رییس و هیات رییسه تبریک گفت.

صالحی گزارش فعالیت‌های وزارت فرهنگ را با نهاد کتابخانه‌ها شروع کرد. او در این باره گفت: «در بخش فرهنگ نهاد کتابخانه‌های عمومی فعالیت‌های متنوعی داشته است. در سه سال گذشته ۳۶۵ کتابخانه ساخته شده است. کتابخانه‌ها به باشگاه‌های فرهنگی تبدیل شده است. صدها مسابقه کتابخوانی برگزار شد. کتابخوانی رضوی یک میلیون شرکت‌کننده داشت.»

وزیر فرهنگ ادامه داد: «در معاونت هنری و سازمان سینمایی هم از لحاظ تعداد رویدادها و هم از لحاظ فعالیت‌ها رشد خوبی داشتیم. در حوزه سینمایی ما شاهد تحولات مختلف هم از لحاظ زیرساخت و هم از لحاظ اقتصاد سینما و هم ار لحاظ حضورهای بین‌المللی داشتیم. در مناطق محروم با نگاه کمک به فضای گسترش دسترسی به محصولات هنری فعالیت‌های خوبی داشتیم.»

صالحی در پایان گفت: «در پایان سخن به سه رویکرد وزارت فرهنگ اشاره می‌کنم. یک توجه به استان‌ها . ایران فقط تهران نیست. در سال ۹۸ فعالیت‌های مختلفی در استان‌ها داشتیم که ۲۴۴ هزار مورد است. در تفاهنامه‌ای که با ۱۸ استاندار تنظیم شد که ۱۲۰۰ میلیارد تومان تا ۱۴۰۰ تنظیم شده است.

رویکرد دوم ما شفافیت است. بودجه ریزی عملیاتی در وزارت فرهنگ در سال‌های اخیر اجرا شده است. همچنین در رابطه با قراردادها هزینه‌های رویدادها و کمک‌ها شفافیت را در دستور کار قرار دادیم.

رویکرد سوم ما در فضای وزارت فرهنگ و ارشاد  اسلامی هوشمندسازی است. انشاالله تا پایان شهریور ۳۶ خدمت خودمان را در فضای دولت الکترونیک انجام خواهیم داد.»

اخبار مرتبط

icon news

تندی نمایندگان با وزرا، به خاطر وضعیت مردم است

جعفر راستی، نماینده مردم شبستر در مجلس بیان کرد چون نمایندگان وضعیت مردم را از نزدیک ...

نمایندگان به دور از توهین از وزرا سوال بپرسند

احمدحسین فلاحی،  نماینده همدان در مجلس بیان کرد نمایندگان باید به دور از توهین از دول...

ما مخالف دیپلماسی نیستیم

مجتبی ذوالنور، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس خطاب به وزیر امور خارجه گفت: شما مسیرتان ر...

تعیین تکلیف لایحه جامع قانون انتخابات؛ به زودی

احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس اعلام کرد تعیین تکلیف لایحه جامع انتخابا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news