اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 20 تیر 1399
25 خرداد 1399 25 خرداد 1399
18:30 18:30

وضعیت قرمز کرونایی در پنج استان کشور

رییس جمهور از شرایط قرمز کرونا در در پنج استان کشور خبر داد.

روحانی: در اکثر استان‌ها به شرایط مهار کرونا رسیده‌ایم

به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا،  رییس جمهوری گفت: در زمینه مبارزه با بیماری کرونا در اکثر استان‌ها به شرایط مهار رسیدیم اما در پنج استان کشور در شرایط قرمز قرار داریم.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت اظهار داشت: در این ایام در سه جبهه استکبار، کرونا و بیکاری در حال مبارزه هستیم یعنی هم مبارزه با بیماری و هم مبارزه با بیکاری داریم.

وی افزود: در زمینه مبارزه با این بیماری در اکثر استان‌ها شرایط ، شرایط مهار این بیماری است اما متاسفانه در ۵ استان امروز در شرایط قرمز هستیم و باید این دوره را بگذرانیم. در عین حال ممکن است بعد از گذراندن دوره پیک در این ۵ استان چند استان دیگر هم در نوبت پیک باشند.

رییس جمهوری گفت: بنابراین هم کرونا باقی است که مردم باید مساعدت و همراهی کنند و هم مسیر پیک را ما از بعضی از استان‌ها از سر گذراندیم . همانطور که در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید کردم و وزیر بهداشت و درمان تاکید کرد در کشور تا امروز موج دوم نداریم و آنچه هست موج اول است.

روحانی خاطرنشان کرد: موج اول پیک بیماری در بعضی از استان‌ها در ایام اسفند، فروردین و اردیبهشت بوده  و برخی استان‌ها در خرداد است و احتمال دارد که بعد از گذراندن پیک در این ۵ استان، استان‌های دیگری هم در تیرماه در پیک قرار بگیرند بنابراین مردم باید مراقبت خود را انجام دهند.

رییس جمهوری گفت: خوشبختانه وزارت بهداشت و درمان دستورالعمل های لازم برای همه مشاغل تدوین و ابلاغ کرده است و در اختیار مردم است و ما هر گشایشی که برای مبارزه با بیکاری و معیشت مردم انجام می دهیم باید به بیماری هم توجه داشته باشیم و همه دستورالعمل‌ها را اجرا کنیم.

وی ادامه داد: آنچه که پیش بینی می‌کردیم این بود که در سال ۹۸ علیرغم فشارهای فراوانی که در سال ۹۷ براثر تحریم‌های شدید وارد شده بود، شرایط بحرانی‌تر و سخت‌تری داشته باشیم، اما مجاهدت بزرگی که مردم و همه مسوولین با همراهی و همکاری قوا و ارکان کشور و هدایت‌های رهبری انجام دادند، خوشبختانه در پایان ۹۸ علیرغم این که با این ویروس مواجه شدیم آمار و ارقام اقتصادی نشان داد که توانستیم در برابر توطئه بزرگی که علیه کشور طراحی کردند تا مردم و اقتصاد را به زانو درآورند، ناموفق بودند.

اخبار مرتبط

icon news

هشدار توئیتری حسام الدین آشنا درباره کرونا

مشاور رئیس جمهور با انتشار توئیتی نسبت به رعایت دستورالعمل‌هایی بهداشتی هشدار داد.

۱۸ استان کشور در وضعیت «قرمز» و هشدار کرونایی

وزارت بهداشت اعلام کرد که ۱۸ استان کشور در وضعیت «قرمز» و «هشدار» کرونایی قرار گرفته ...

5 نماینده مجلس یازدهم کرونا گرفتند+ اسامی

تست کرونای 5 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مثبت اعلام شد.

تصمیم دولت برای تعطیلی دوباره و دورکاری کارکنان

اگر شیوع ویروس کرونا بحرانی شود احتمالا دولت دورکاری کارکنان و تعطیلی در کشور را اجرا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news