اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 20 تیر 1399
26 خرداد 1399 26 خرداد 1399
09:38 09:38

مقتدایی: مجلس یازدهم مجلسی منفعل نیست

عباس مقتدایی، نماینده اصفهان در مجلس اعلام کرد ارتباط دولت و مجلس باید تقویت شود و حضور مستمر وزرا در مجلس و همراهی آنها با نمایندگان باید مدنظر قرار گیرد.

مقتدایی: هر وزیری که سرعت لازم را نداشته باشد زودتر مورد خطاب و عطاب مجلس قرار می‌گیرد

به گزارش سلام نو، به نقل از ایسنا، نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تقویت ارتباط دولت و مجلس گفت که حضور مستمر وزرا در مجلس شورای اسلامی و همراهی آنها با نمایندگان باید به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد.

عباس مقتدایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دولت باید حضور مستمر وزرا در مجلس شورای اسلامی و همراهی آنها با نمایندگان برای حل مشکلات مردم را به عنوان اصل اساسی مدنظر قرار دهد. مجلس یازدهم مجلسی منفعل و غیرچابک نیست.

وی ادامه داد: مجلس یازدهم در روزهای اولیه کارش تلاش کرد تا با دعوت از وزرا، معاونان رییس جمهور و سایر مسئولان به بررسی وضعیت موجود کشور پرداخته و راهکارهایی را به دولت ارائه کند، اما در همین ایام حضور معاونان پارلمانی وزرا در مجلس شورای اسلامی بسیار کمرنگ بوده معتقدم باید معاونان پارلمانی به خصوص معاون پارلمانی رییس جمهور فعالانه عمل کند. در این باره گزارشی طی چند روز آینده به مردم می‌دهم.

به گفته وی غیبت معاونان پارلمانی در مجلس شورای اسلامی نشان می‌دهد آن وزارتخانه نتوانسته در جهت تعامل با مجلس برنامه‌ریزی کند، لذا باید تقویت ارتباط دولت و مجلس شورای اسلامی به عنوان خط اصلی دنبال شود در این راه استفاده از ابزارهای نظارتی مجلس هم می‌تواند راه‌های خطا را به سرعت مشخص کرده و تذکرات نظارتی را به مجموعه دولت دهد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش تعامل دولت با مجلس شورای اسلامی در انتقال مطالبات مردم به دولت تاثیر مستقیم دارد شاید بخشی از استیضاح‌ها از وزرا هم به دلیل عدم تعامل و پاسخگویی باشد.

مقتدایی در پایان گفت: مجلس یازدهم به دنبال استفاده حداکثری از ابزار نظارتی‌اش است هر کدام از وزرا که سرعت لازم را نداشته باشد زودتر مورد خطاب و عطاب مجلس شورای اسلامی قرار می‌گیرند.

اخبار مرتبط

icon news

ما مخالف دیپلماسی نیستیم

مجتبی ذوالنور، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس خطاب به وزیر امور خارجه گفت: شما مسیرتان ر...

تعیین تکلیف لایحه جامع قانون انتخابات؛ به زودی

احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس اعلام کرد تعیین تکلیف لایحه جامع انتخابا...

ابلاغ نقشه راه دولت به استانداران

محمود واعظی در بخشنامه‌ای به استانداران از آنان خواست تلاش تا آخرین لحظه را وظیفه دین...

دولت خواستار رسیدگی مجلس به ۶۸ لایحه اولویت دار شد

معاون پارلمانی رئیس جمهور اعلام کرد که دولت خواستار رسیدگی به ۶۸ لایحه اولویت دار توس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news