اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
27 خرداد 1399 27 خرداد 1399
09:10 09:10

قاضی‌زاده هاشمی: حجم ثبت نام در سامانه بیمه بیکاری بسیار زیاد است

احسان قاضی‌زاده هاشمی، نماینده فریمان در مجلس اعلام کرد حجم درخواست‌ها برای بیمه بیکاری آنقدر زیاد است که دولت فقط باید ۲۲ هزار میلیارد تومان بابت تعهدات خود نسبت به این صندوق بپردازد.

در پیگیری مطالبات مردم نگاه سیاسی نداشته باشیم/ مجلس جای حزب‌بازی نیست/ حجم ثبت‌نام‌ها برای دریافت بیمه بیکاری زیاد است/ دولت توان پرداخت همه تعهدات بیمه بیکاری را ندارد

به گزارش سلام نو، به نقل از ایلنا، یک نماینده مجلس تاکید کرد:امروز حجم ثبت نام در سامانه بیمه بیکاری بسیار زیاد است و باتوجه به حجم ثبت‌نام‌ها، دولت فقط باید ۲۲ هزار میلیارد تومان بابت تعهدات خود نسبت به این صندوق بپردازد در صورتیکه این ۲۲ هزار میلیارد تومان به لحاظ تامین منابع دچار مشکل است.

احسان قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره مطالبات مردم از قوای مجریه و مقننه و پیگیری این مطالبات از سوی این قوا گفت: مردم مطالباتی دارند که باید به آن‌ها توجه شود، آنان امروز خواهان  ایجاد ثبات در جو روانی جامعه هستند تا معیشت، اقتصاد و رفع بیکاری حاصل شود که باید گفت این‌ها مطالباتی عینی و اولیه برای یک زندگی شرافتمندانه و به حق است.

نماینده فریمان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که باید شرایط را برای تسهیل‌گری رونق کسب و کار در جامعه بیشتر فراهم کرد، عنوان کرد: نمایندگان باید بدانند که همیشه جانب مردم را داشته باشند، که این جانبداری می‌تواند با در نظر گرفتن واقعیات جامعه میسر شود.

وی خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن واقعیات جامعه شرایط باید به گونه‌ای تسهیل شود که با مدیریت منابع موجود، بیشترین حاصل و عایدی نصیب ما شود، بنابراین اگر این ریل‌گذاری درست انجام شود، آن وقت ما مجلسی کارآمد و قوی خواهیم داشت.

قاضی‌زاده با بیان این‌که نمایندگان باید همیشه جانب مردم دباشند و مطالبه حق کنند، گفت: نباید در بحث پیگیری مطالبات مردم نگاه سیاسی داشته باشیم، زیرا مجلس جای حزب و حزب بازی نیست، اتفاقا اینجا جایی است که نمایندگان باید خالصانه و صادقانه کار انجام دهند.

وی با اشاره به تاثیرگذاری بیماری کرونا بر بخش‌های مختلف جامعه و لزوم پیگیری مشکلاتی که از جانب این بیماری به وجود آمده است از سوی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما باید در حوزه‌های اقتصادی، معیشتی، رفاه، اقتصاد عمومی و بیکاری اقدامات موثری انجام دهیم.

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: درحال حاضر تمامی اتفاقات و اقدامات معطوف به بیماری کرونا شده است و امروز حجم ثبت نام در سامانه بیمه بیکاری بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: باتوجه به حجم ثبت‌نام‌ها برای دریافت بیمه بیکاری، دولت فقط باید ۲۲ هزار میلیارد تومان بابت تعهدات خود نسبت به این صندوق بپردازد در صورتیکه این ۲۲ هزار میلیارد تومان به لحاظ تامین منابع دچار مشکل است.

به گفته قاضی‌زاده هاشمی شاید در این شرایط دولت ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومان از ۲۲ هزار میلیارد تومانی که برای پرداخت تعهدات بیمه بیکاری لازم است را بتواند تامین کند.

وی ادامه داد: یکی از کارهایی که باید انجام شود، این است که ما باید روی تنوع تامین منابع کار کنیم تا بتوانیم در حوزه رفاه عمومی، تامین معیشت و امنیت شغلی و درآمدی به نقطه‌ای برسیم که بتوانیم یک امنیت اجتماعی ایجاد کنیم.

این نماینده مجلس با تاکید بر این‌که باید تقسیم منابع را عادلانه ببینیم، گفت: امروز در پی کاهش ارزش پول ملی و کرونا، فشار روی گرده افراد پایین‌دستی و افرادی که بیکار شده‌اند، از همه بیشتر است. نمایندگان مجلس باید نظارت دقیق به آن نقطه هدف که همان تامین منابع است، داشته باشند.

اخبار مرتبط

icon news

با وحدت می‌توان مشکلات را برطرف کرد

حسن نوروزی، نماینده مردم رباط کریم و بهارستان بیان کرد با توجه به بیانات مقام معظم ره...

تندی نمایندگان با وزرا، به خاطر وضعیت مردم است

جعفر راستی، نماینده مردم شبستر در مجلس بیان کرد چون نمایندگان وضعیت مردم را از نزدیک ...

نمایندگان به دور از توهین از وزرا سوال بپرسند

احمدحسین فلاحی،  نماینده همدان در مجلس بیان کرد نمایندگان باید به دور از توهین از دول...

ما مخالف دیپلماسی نیستیم

مجتبی ذوالنور، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس خطاب به وزیر امور خارجه گفت: شما مسیرتان ر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news