02 بهمن 1397
15:10

ایران سیزدهمین رتبه نظامی در جهان است

یک روزنامه اسرائیلی از قول یک وبگاه نظامی نوشت ایران در جهان رتبه سیزدهم را به لحاظ نظامی دارا است و در این در حالی است که اسرائیل رتبه شانزدهم را در جهان دارد.

رسانه اسرائیلی: قدرت نظامی ایران از اسرائیل بیشتر است


به گزارش سلام نو،  در رتبه‌بندی قدرت‌های نظامی، ارتش اسرائیل از نیروی نظامی ایران رتبه پایین‌تری کسب کرده و از میان ۱۳۷ قدرت نظامی، رتبه ۱۶ را بدست آورده است. این رتبه‌بندی که توسط وبگاه گلوبال فایرپاور گزارش شده، نشان می‌دهد که ارتش اسرائیل برای سومین سال متوالی ضعیف‌تر شده است. ارتش اسرائیل در سال ۲۰۱۶، رتبه یازدهم را کسب کرده بود، اما اکنون به رتبه شانزدهم سقوط کرده است.

این در حالی است که قدرت نظامی ایران از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ حداقل هفت رتبه ترقی داشته و از رتبه بیستم در سال ۲۰۱۷ به رتبه ۱۳ در سال ۲۰۱۸ صعود کرده است.

وبگاه گلوبال فایرپاور، در رتبه‌بندی خود حداقل از ۵۵ معیار استفاده می‌کند و مواردی از قبیل: تعداد کلی نیروی انسانی آماده خدمت، پرسنل فعال، تعداد کلی نیروی ذخیره، تعداد کلی پرسنل نظامی، برد تسلیحات، تعداد جنگنده‌ها، تانک‌ها، تجهیزات نیروی دریایی و سایر موارد را در نظر می‌گیرد.

در حوزه نیروی دریایی، ایران به مراتب از اسرائیل قوی‌تر است. ایران حدود ۳۹۸ نوع تجهیزات دریایی دارد، اما این رقم برای اسرائیل، حدود ۶۵ است. علاوه بر این، ایران ۲۴۴۰ هزار کیلومتر ساحل دارد، اما سواحل اسرائیل فقط ۲۷۳ کیلومتر است.

پرسنل نظامی ایران هم از اسرائیل بسیار بیشتر است. در حالی که ایران ۹۳۴ هزار نفر پرسنل نظامی دارد، تعداد پرسنل نظامی اسرائیل ۶۱۰ هزار است./فرارو

دیدگاه خود را بنویسید