اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 20 تیر 1399
29 خرداد 1399 29 خرداد 1399
11:26 11:26

امید ترامپ برای مذاکره با ایران

  ترامپ در آخرین ماه های حضورش در کاخ سفید امید دارد بتواند با ایران مذاکره کند ولی تهران حاضر به مذاکره نیست.

تهران حاضر به مذاکره نیست

خبرآنلاین نوشت: ماجرای درخواست های ترامپ از ایران برای مذاکره با آمریکا از زمان آزادی مایکل وایت و تبادل زندانیان میان دو کشور شروع شد. ترامپ که از این اتفاق به هیجان آمده بود در دو توئیت از ایرانی ها بابت آزادی یک زندانی آمریکایی که در کشورمان به حبس محکوم بود، تشکر کرد.

رئیس جمهور آمریکا در اولین توئیت خود که در روز شانزدهم خرداد منتشر شد، ادعا کرد که این مبادله زندانی نشان می‌دهد توافق با ایران امکان‌پذیر است. او ساعاتی بعد دوباره در توئیتر مجدداً از ایران قدردانی کرده و تهران را به انجام «توافق بزرگ» دعوت کرد.ترامپ در ادامه به خیال‌پردازی درباره مذاکره با ایران و انجام توافق هسته‌ای جدید پرداخت و نوشت:«برای انجام آن توافق بزرگ،تا بعد ازانتخابات صبر نکنید. من پیروز [انتخابات] می‌شوم. الان شما توافق بهتری انجام می‌دهید.» پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا از سوی تهران به شدت رد شده است و به نظر می رسد مقامات کشورمان با وجد اصرارهای ترامپ حاضر به پذیرش پیشنهاد او نیستند.

به اعتقاد برخی از کارشناسان از این رو در سه ماه و بیست روز آینده دونالد ترامپ فرصت دارد حداقل برای جبران گذشته خود به نقطه صفر بازگردد، خرابکاری ها در امور داخلی و بین المللی را مورد تجدید نظر، باز سازی  و اصلاح قرار دهد و برای جلب اعتماد ملت ایران تحریم های ظالمانه و تروریسم بی منطق اقتصادی را سریعا ملغی نماید. در چنین شرایطی  ایجاد و امکان نقطه تفاهم برای مشارکت و همکاری برای مبارزه با پاندمی کرونا، تجدید نظر نسبت به اهمیت بازگشت به نقطه صفر انعقاد تفاهم  بین المللی برجام را توجیه خواهد کرد.

اخبار مرتبط

icon news

ترامپ درکی از مقام ریاست جمهوری ندارد!

جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا اعلام کرد دونالد ترامپ به کارکنان خودش به شد...

چرخه اخبار بد چطور فساد را بی‌اهمیت می‌کند؟

اگر روزی تنها خبر فساد اقتصادی‌ای که در ماه یا حتی فصل می‌شنیدیم فساد صد میلیاردی فاض...

ترامپ درباره شرکت روسیه در اجلاس گروه ۷ چه تصمیمی خواهد گرفت؟

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد رئیس جمهوری آمریکا تصمیم می‌گیرد که چه ...

اینترپل باید اعلام وضعیت قرمز علیه ترامپ را بپذیرد

علیزاده طباطبایی وکیل پایه یک دادگستری گفت:پلیس بین‌الملل باید از نظر قانونی اعلام وض...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news