اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 23 تیر 1399
29 خرداد 1399 29 خرداد 1399
13:06 13:06

جست‌وجوی مجدد مفقودین شناور بهبهان در آب‌های کویت

  سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد، عملیات مشترک هوایی و دریایی ایران و کویت برای جستجوی ۲ دریانورد مفقود شده در سانحه غرق شدن کشتی بهبهان آغاز شده است.

آغاز جستجوی مجدد مفقودین شناور بهبهان در آب‌های کویت

ایرنا نوشت: ۲ روز بعد از اینکه عملیات جست‌وجوی دریایی دو خدمه مفقود شده شناور باری «بهبهان» متوقف شد، با اعلام سازمان بنادر و دریانوردی امروز پنجشنبه مجددا جستجوی دریایی برای یک روز دیگر آغاز شد.

شناور باری «بهبهان» روز ١٣ خرداد ماه با حمل بار مصالح ساختمانی و سرامیک از بندر خرمشهر عازم بندر ام‌القصر عراق بود که در کانال آبی «خور عبدالله» و به علت شرایط نامساعد جوی در محدوده آب‌های عراق غرق شد.

در این حادثه «جمال مطرقی» فوت و جسد آن از آب خارج شد و دو سرنشین دیگر به نام‌های «موسی مزرعاوی» از ایران و «بیشت نیرمال» تبعه هندی مفقود شده‌اند که عملیات جستجو و نجات برای یافتن آنها به مدت ۹ روز ادامه داشت.

همچنین چهار خدمه نیز نجات یافته و به ایران منتقل شدند.

نادر پسنده مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، امروز گفت: پیرو مفقود شدن دو نفر از خدمه کشتی بهبهان در حوالی کانال خور عبدالله عراق و در آستانه روز دریانورد و در راستای حفظ کرامت انسانی و تلاش برای ارتقای ایمنی جان دریانوردان، با هماهنگی سیاسی انجام شده توسط وزارت امور خارجه کشورمان و بر اساس هماهنگی های عملیاتی سازمان بنادر و دریانوردی با مرکز جستجو و نجات دریایی کشور کویت، تجسس یک روز دیگر ادامه خواهد داشت.

وی گفت: از آنجا که طبق مدل سازی رایانه ای احتمال ورود مفقودین شناور در آب تحت تاثیر جریانات دریایی و باد و امواج به آبهای کویت وجود داشت، از صبح امروز عملیات مشترک هوایی و دریایی دو کشور دوست ایران و کویت برای یافتن اثری از ۲ نفر مفقودین کشتی بهبهان در آبهای تحت حاکمیت کشور کویت آغاز شده است.

وی گفت:فارغ از هر نتیجه ای که عملیات جستجوی امروز داشته باشد، این عملیات مشترک به معنای تعهد و اهمیت مدیران دریایی هر ۲ کشور به جان دریانوردان خواهد بود.

پسنده اضافه کرد: پیش بینی می شود این عملیات تا پایان امروز پنجشنبه ۲۹ خرداد ادامه داشته باشد.

اخبار مرتبط

icon news

آخرین خبر از مفقودی‌های کشتی غرق‌شده بهبهان

نورالله اسعدی مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار کرد:امروز ۴ سرنشین نجات یافته شناو...

همبستگی ایران و کویت در مبارزه با کرونا

 رییس مجلس کویت در تماس تلفنی، ضمن اعلام همبستگی دو ملت ایران و کویت در مبارزه با شیو...

ایرانی‌ها را به عراق و کویت راه نمی‌دهند!/ بلاتکلیفی تورهای نوروزی

احمدی عضو کمیته گردشگری دفتر تشخیص مصلحت توضیحاتی درباره شیوع کرونا در ایران و جلوگیر...

شهروندان کویتی سریعا ایران را ترک کنند!

پس از شیوع کرونا در ایران وزارت بهداشت کویت از شهروندانش خواست از ایران خارج و به کوی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news