اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 23 تیر 1399
30 خرداد 1399 30 خرداد 1399
20:53 20:53

واکنش عضو ارشد حزب اتحاد ملت به استعفای اعضای این حزب

«آذر منصوری» قائم مقام حزب اتحاد ملت با اشاره به استعفای دسته جمعی اعضای این حزب به خصوص در شعبه همدان گفت: بررسی استعفاهای اخیر در دستور کار شورای مرکزی حزب است.

آذر منصوری: بررسی استعفاهای اخیر در دستور کار شورای مرکزی حزب است

به گزارش سلام نو به نقل از ایرناقائم مقام حزب اتحاد ملت با بیان اینکه در حال بررسی دلایل استعفاهای صورت گرفته در حزب هستیم، گفت: حزب اتحاد ملت به عنوان یکی از احزاب پیشرو اصلاح طلب باید بتواند به تدوین نوعی از سیاست ورزی اصلاح‌طلبانه مبادرت کند که هم مقدور و ممکن باشد و هم نتیجه لازم را داشته باشد.

جمعی از اعضای حزب اتحاد ملت شعبه استان همدان روز جمعه ۳۰ خرداد ماه در قالب بیانیه ای استعفای خود را از عضویت و فعالیت سیاسی در چارچوب این حزب اعلام کردند. پیش از این هم برخی اعضا و شخصیت های حزب اصلاح طلب اتحاد ملت در بیانیه ها یا اظهارات خود در فضای رسانه ای و مجازی از عضویت در این حزب کناره گرفته بودند.

«آذر منصوری» قائم مقام حزب اتحاد ملت درباره دلایل این استعفاها، شرایط موجود در عرصه سیاسی را بی تاثیر ندانست و گفت: شرایط سیاست ورزی پس از انتخابات مجلس یازدهم در اسفند ۹۸ به صورت خاص و  اساساً نوع سیاست ورزی اصلاح طلبانه به صورت عام در ایران امروز با مشکلات و موانع جدی مواجه است. قاعدتاً این فضای یاس و ناامیدی بر نیروهای حزبی هم سایه افکنده و این شرایط ناامیدی تداوم فعالیت و یا سیاست ورزی اصلاح طلبانه را برای برخی از نیروهای سیاسی غیرممکن و بی نتیجه ساخته است. شرایط و اقتضائات کشور و سیطره فضای ناامیدی تا حدودی زمینه بی انگیزه شدن نیروهای حزبی را فراهم کرده است

وی با اشاره به اینکه مسئله‌ ناامیدی قابل تعمیم به همه نیروهای حزبی در شرایط کنونی است، تصریح کرد: حزب اتحاد ملت به عنوان یکی از احزاب پیشرو اصلاح طلب با توجه به سطح اثرگذاری و نیروهایی که دارد، در موقعیتی قرار گرفته که باید بتوانند به تدوین نوعی از سیاست ورزی اصلاح‌طلبانه در شرایط ایران امروز مبادرت کند که هم مقدور و ممکن باشد و هم نتیجه لازم را داشته باشد.

منصوری با بیان اینکه بررسی این موضوعات در دفتر سیاسی و شورای مرکزی و ارکان حزب اتحاد در جریان است و گفت وگوها ادامه دارد، اظهار داشت: مواضع و بیانیه های اخیر حزب اتحاد هم به نوعی حاصل همین گفت وگوهاست و حکایت از پیشروتر شدن حزب در پیوند عمیق تر حزب با مطالبات گروه های اجتماعی نظیر کارگران، معلمان و زنان دارد.

وی درباره استعفاهای هفته های اخیر در حزب اتحاد ملت، گفت: این استعفاها مباحث داخلی و تشکیلاتی بوده، در مجموعه تشکیلات در حال پیگیری است وگفت وگوها در این زمینه ادامه دارد اما باید به این نکته هم توجه کرد که قاعدتاً هر استعفایی باید مسیر خود را در مجموعه ارکان حزب و بخش هایی که موظف به رسیدگی به عضویت و عدم عضویت افراد هستند طی کند و مطرح شدن آن به این شکل در سطح رسانه‌ها، قاعدتاً در چارچوب اساسنامه و مراتبی که در آن تعریف شده، نیست.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ضمن بیان اینکه این موضوع فرع مسئله است، تصریح کرد: کسانی که استعفا دادند همه دوستان و همراهان حزب اتحاد ملت بوده و هستند، گفت و گوها با این دوستان در جریان است و ادامه پیدا خواهد کرد و پیوندها با اعضای حزب اتحاد چه آن هایی که همچنان همراه هستند و چه آن هایی که بنا به دلایلی به تشخیص خود راه خود را از حزب جدا کردند، ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا؛ حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در۳۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۴ به صورت رسمی از وزارت کشور مجوز فعالیت گرفت و مرداد ماه همان سال نخستین کنگره خود را برگزار و «علی شکوری راد» را به عنوان دبیرکل انتخاب کرد.

این حزب مجموعه ای از شخصیت های اصلی اصلاح طلب هستند که سیاست ورزی در چارچوب حزب را در مسیر تداوم اصلاحات برگزیدند. شکوری راد در پنجمین کنگره این حزب در ۲۱ آذر ماه سال گذشته بار دیگر به عنوان دبیرکل انتخاب شد.

اخبار مرتبط

icon news

از علت استعفای عارف اطلاعی نداریم

آذر منصوری عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اعلام کرد از علت و زمان استعفای عار...

چرا امیرآبادی تا امروز آمار کشته‌شدگان کرونایی را اعلام نکرده بود؟

 آذر منصوری قائم مقام حزب اتحاد ملت به اظهارات امیرآبادی نماینده قم درباره اعلام آمار...

پیشنهاد یک حزب اصلاح‌طلب به روحانی: نظارت استصوابی را به رای بگذارید

حزب اتحاد ملت در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور با اشاره به تازه‌ترین سخنان او...

هیات اجرایی جدید حزب اتحاد ملت برگزیده شدند

اعضای هیات اجرایی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با رای شورای مرکزی این تشکل اصلاح طلب ان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news