اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 23 آذر 1398
02 بهمن 1397 02 بهمن 1397
19:42 19:42

مذاکره با شورای صنفی اکران برای بهبود شرایط اکران «هنروتجربه»

مدیرعامل موسسه «هنر و تجربه» از مذاکره با شورای صنفی اکران برای بهبود شرایط اکران «هنروتجربه» خبرداد.

به گزارش سلام نو، جعفر صانعی مقدم مدیرعامل موسسه سینمایی «هنر و تجربه» که در جدیدترین جلسه شورای صنفی اکران در تاریخ دوشنبه اول بهمن ماه حضور داشت، درباره دلیل این حضور و نتایج آن توضیح داد: مهم ترین دلیل حضور من در شورای اکران مذاکره و تبادل نظر درباره ایجاد بهترین شرایط اکران برای فیلم های هنری و تجربی بود.
وی با مثبت ارزیابی کردن این جلسه و گفتگوی شکل گرفته توضیح داد: محور گفتگوها درباره تعامل دوسویه شورای صنفی اکران و گروه «هنر و تجربه» برای ارتقای وضعیت اکران فیلم هنری و تجربی بود و از نمایندگان وزارت ارشاد خواستیم که با همکاری بیشتر در صدور مجوز اکران فیلم های هنری و تجربی این شرایط را فراهم کنند که آثاری از این دست در صف اکران نمانند.
صانعی مقدم تاکید کرد: استدلال ما این است که تسهیل در اکران فیلم های هنری و تجربی باعث می شود سبد اکران متنوع تر باشد و مردم با سلیقه‌های مختلف بتوانند آثار مدنظر خود را روی پرده تماشا کنند.
مدیرعامل موسسه سینمایی «هنر و تجربه» درباره دیگر محورهای مطرح شده گفت: نکته دیگر ما این بود که معیار برخورد با فیلم‌ها کیفیت آن‌ها باشد نه پروانه ساخت ویدیویی و سینمایی و رویکرد ما باید به گونه ای باشد که فیلم های فرهنگی و خوب شرایط اکران درستی داشته باشند.
وی اضافه کرد: همچنین من این موضوع را با دوستان شورا مطرح کردم که سالن‌های کوچک و خوب به جمع سالن‌های «هنر و تجربه» اضافه شود تا فیلم‌های بیشتری انگیزه اکران در این گروه را داشته باشند و همچنین از اعضای شورا خواستم که آنها نیز فیلم‌های متناسب با حال و هوای گروه «هنر و تجربه» را تشویق کنند که در این گروه روی پرده بروند.
صانعی مقدم در پایان گفت: از دیگر مباحثی که در این جلسه مطرح شد، اکران همزمان فیلم‌هایی از جنس هنر و تجربه که در گروه آزاد اکران می‌شوند، بود که من از همکاری شورا در تحقق این امر تشکر و به این موضوع اشاره کردم که با رعایت حق فیلم های در حال اکران در گروه خودمان، میزبان آثاری از این دست خواهیم بود.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

نصرت کریمی که بود؟

نصرت کریمی، انیماتور، فیلم‌نامه‌نویس، بازی‌گر و کارگردان قدیمی سینما و تئاتر که با نق...

هنرهای نمایشی همانند سینما تحت تاثیر ناآرامی‌ها قرار گرفت

با افزایش قیمت بنزین به لیتری سه هزار تومان و نا آرامی‌های شکل گرفته به‌دنبال برخی اع...

سردی گیشه سینما / گرانی بنزین موجب کاهش مخاطبین سینما شده است

در پی افزایش قیمت بنزین به لیتری سه هزار تومان و نارضایتی مردم و اعتراضات، تعداد تماش...

۲۰۰ سالن سینما توسط بخش خصوصی ساخته می‌شود

۲۰۰ سالن سینما توسط بخش خصوصی در دست ساخت است. در مجموع 400 سالن توسط این بخش ساخته م...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news