اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 20 تیر 1399
31 خرداد 1399 31 خرداد 1399
12:05 12:05

عربستان از قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام حمایت کرد

عربستان سعودی حمایتش را از قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام  کرد.

 

حمایت عربستان از قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام

ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان  نوشت: عبدالله بن خالد بن سلطان بن عبدالعزیز، سفیر عربستان در اتریش و نماینده این کشور در آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: عربستان سعودی از تصویب قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی که توسط سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس ارائه شد و از ایران می خواهد که به طور کامل و فوری با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری کند و به آژانس اجاره دهد که به برخی سایت های مشخص دسترسی داشته باشد، استقبال می کند.

نماینده سعودی گفت که ریاض از تلاش و شفافیت آژانس بین المللی انرژی اتمی و دبیرکل آن تمجید می کند.

وی با متهم کردن ایران به نقض قوانین و معاهدات بین المللی مربوط به برنامه هسته ای گفت: عربستان سعودی به منظور حفظ امنیت و صلح بین المللی از این قطعنامه حمایت می کند و آن را گامی مهم و جدی برای مقابله با ایران می داند.

شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از رای‌گیری در جلسه‌ای حضوری قطعنامه ارائه شده از جانب تروئیکای اروپا درباره ایران را تصویب کرد که از ایران می‌خواهد دسترسی به دو محل مورد نظر آژانس را فراهم و به طور کامل با این نهاد همکاری کند.

سیدعباس موسوی جمعه شب در یک موضع‌گیری مطبوعاتی، با رد کامل قطعنامه سیاسی و غیرفنی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اظهار کرد: در حالی که جمهوری اسلامی ایران بالاترین سطح از همکاری را با آژانس داشته است، صدور قطعنامه شورای حکام اقدامی کاملاً غیرسازنده و مأیوس‌کننده است. بزرگ‌نمایی درخواست‌های آژانس توسط برخی دولت‌ها و در رأس آن‌ها آمریکا، در حالی که اساس و مبنای چنین درخواست‌هایی از سوی آژانس زیر سوال است، تلاش آشکاری برای یک بحران‌آفرینی جدید بر سر راه همکاری‌های ایران و آژانس به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

icon news

ایرانی‌ها امسال به حج نمی‌روند / متن بیانیه مشترک بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج

بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج اعلام کردند زائران ایرانی امسال به سرزمین وحی اعزام ...

واکنش قالیباف به قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام

رییس مجلس شورای اسلامی با انتشار توئیتی به قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام واکنش نشان دا...

استقبال امارات از صدور قطعنامه ضدایرانی شورای حکام

در پی صدور قطعنامه جدید شورای حکام علیه ایران امارات از نقش آژانس تشکر کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news