اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 24 تیر 1399
01 تیر 1399 01 تیر 1399
11:02 11:02

اعلام تعداد ماهواره‌های تولید داخل توسط آذری‌جهرمی در مجلس

 محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه علنی امروز مجلس بیان کرد تعداد ماهواره‌های جمهوری اسلامی ساخت داخل تا پایان سال ۹۹ به ۱۸ ماهواره خواهد رسید.

آذری‌جهرمی: تا پایان سال ۱۸ ماهواره تولید داخل خواهیم داشت

به گزارش سلام نو، به نقل از ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که تا پایان سال ۹۹، ۱۸ ماهواره تولید داخل داریم، گفت که برنامه صلح آمیز فضایی با تکیه بر توان پرتابگران وزارت دفاع در حال پیگیری است و اخیرا ظرفیت‌های نیروی هوا و فضا سپاه نیز به ظرفیت‌های عملی کشور اضافه شده است.

محمدجواد آذری‌جهرمی در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در گزارش به نمایندگان از فعالیت‌های این وزارت خانه گفت که وزارت ارتباطات در دو حوزه و دو محور تولیدی فعالیت دارد که شامل شبکه ملی اطلاعات و برنامه صلح آمیز فضایی است.

وی توضیح داد: در برنامه فضایی تعداد ماهواره‌های جمهوری اسلامی  ساخت داخل در حرکتی بسیار عظیم تا سال ۹۲ سه مورد، تا سال ۹۶ ، ۷ مورد  و تا پایان سال ۹۸ ، ۱۵ مورد بود که این میزان تا پایان سال ۹۹ به ۱۸ ماهواره تولید داخل می‌رسد.

وزیر ارتباطات افزود: مطابق برنامه پنج ساله، درصد پیشرفت تولید ماهواره ۸۲ درصد بوده است که در سال ۹۸ با همه مشکلات، دولت یازدهم بودجه  حوزه فضایی را دو برابر کرد برنامه صلح آمیز فضایی با تکیه بر توان پرتابگران وزارت دفاع در حال پیگیری است و اخیرا ظرفیت‌های نیروی هوا و فضای سپاه نیز به ظرفیت‌های عملی کشور اضافه شده است.

اخبار مرتبط

icon news

تندی نمایندگان با وزرا، به خاطر وضعیت مردم است

جعفر راستی، نماینده مردم شبستر در مجلس بیان کرد چون نمایندگان وضعیت مردم را از نزدیک ...

نمایندگان به دور از توهین از وزرا سوال بپرسند

احمدحسین فلاحی،  نماینده همدان در مجلس بیان کرد نمایندگان باید به دور از توهین از دول...

ما مخالف دیپلماسی نیستیم

مجتبی ذوالنور، رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس خطاب به وزیر امور خارجه گفت: شما مسیرتان ر...

تعیین تکلیف لایحه جامع قانون انتخابات؛ به زودی

احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس اعلام کرد تعیین تکلیف لایحه جامع انتخابا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news