اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 24 تیر 1399
03 تیر 1399 03 تیر 1399
10:42 10:42

رحمانی فضلی: در نُرم بین‌المللی امنیت بسیار موفق بوده‌ایم

رحمانی فضلی وزیر کشور در صحن غلنی مجلس گفت: با وجود برخی ناآرامی‌ها در کشورهای همسایه، ایران با تدبیر نیروهای نظامی و امنیتی در نرم‌های بین‌المللی برقراری امنیت بسیار موفق بوده است.

وزیر کشور: در نُرم بین‌المللی امنیت بسیار موفق بوده‌ایم

به گزارش سلام نو و به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه صبح امروز (سه‌شنبه‌) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی مسائل داخلی و امنیتی کشور اظهار کرد: وزارت کشور مسئول امنیت داخلی کشور است و با سازوکارهایی که تعبیه شده از جمله قوانین و مقررات موظف است امنیت داخلی را تامین کند. شورای امنیت کشور که همه اعضای آن از دستگاه‌های مختلف امنیتی و نظامی هستند هم باید در سطح ملی منطقه‌ای، امنیت داخلی را از مباحث مرزی تا انتظامات داخل کشور، سرقت و ناهنجاری‌ها تامین کند.

وی ادامه داد: براساس قانون، یک نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی یعنی کمیسیون شوراها، عضو شورای امنیت کشور است اما من همیشه از رییس کمیسیون امنیت ملی هم برای حضور در این جلسات دعوت می‌کنم چرا که باعث تقویت همکاری می‌شود. در شرایط کنونی هم بالاترین و مهم‌ترین مساله که ارزش افزوده واقعی بالا دارد و مردم آن را لمس می‌کنند و با تجربه آن را دریافت می‌کنند مساله‌ی امنیت داخلی کشور است.

وزیر کشور با اشاره به حضور سه میلیون نفر اتباع افغانستانی در ایران اضافه کرد: ما در اطراف کشورهایی داریم که انواع گروه‌های تروریستی و خرابکاری را دارند برخی از آنها به دنبال این هستند که از طریق مرزها با ایران نسبت به ورود نیروهای معترض، معاند، سلاح و مواد منفجره اقدام کنند و امنیت را به خطر بیندازند، ولی با تدبیر نیروهای نظامی و امنیتی ما تا الان در نرم‌های بین‌المللی برقراری امنیت بسیار موفق بوده‌ایم.

رحمانی فضلی با بیان این‌که بستر ظهور و بروز همه تحولات در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی، مسائل اجتماعی است، اظهار کرد: ما در حوزه آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها با مباحث و موضوعاتی مواجه هستیم که باید به نحو احسن با آنها سازگاری کنیم. ما باید امید، اطمینان و سرمایه اجتماعی را تقویت کنیم و نسبت به رفع آسیب‌های اجتماعی اقدام کنیم. بستر همه اینها در مباحثی مثل مسائل اقتصادی است.

اخبار مرتبط

icon news

نگاهی به سخنان روز گذشته رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس

آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار روز گذشته خود هرچند سوال و تحقیق و تفحص را حق مجلس دانستند...

سوتی بی‌بی‌سی درباره مجلس یازدهم ایران+عکس

شبکه خبری بی بی سی نام فردی را به عنوان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس آورده است که دی...

مجلس طرح دو فوریتی مالیات بر خانه‌های خالی را از دستور کار خارج کرد

طرح مالیات بر خانه‌های خالی موقتا از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج شد تا پس از رعا...

قالیباف با تندروهای مجلس چه می‌کند؟

محمدباقر قالیباف امروز یک بحران جدی دارد و آن هم چگونگی کنترل نیروهای تندرو در مجلس ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news