اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 24 تیر 1399
03 تیر 1399 03 تیر 1399
14:58 14:58

ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در محکومیت قطعنامه ضدایرانی بیانیه داد

 با صدور بیانیه‌ای ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی سوء استفاده‌ دولت‌های غربی از ظرفیت‌های بین‌المللی حقوق بشری علیه کشورمان را محکوم کرد.

بیانیه‌ ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در محکومیت قطعنامه حقوق بشری علیه ایران

ایسنا نوشت: متن بیانیه‌ ستاد حقوق بشر در محکومیت قطعنامه شورای حقوق بشر علیه ایران به شرح زیر است:

"بسمه تعالی

بار دیگر عناد و کینه‌ برخی دولت‌های غربی نسبت به ملت ایران آشکار گردید و ملت ایران به دلیل پایبندی عملی به استیفای کامل حقوق خود و صیانت از کرامت انسان‌ها و دفاع از حقوق ملت‌های مستقل با صدور یک قطعنامه‌ سیاسی مجازات شد. این بار شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد که نهادی شکل‌گرفته برای ارتقای حقوق بشر و صیانت از حقوق ملت‌ها در قبال ظلم و تعدی کشورهای خودبرتربین و زیاده ‌خواه و ناقض حقوق بشر است، ابزار سوء استفاده‌ سیاسی و منفعت ‌طلبانه‌ این کشورها قرار گرفت.

ملت بزرگ ایران هیچ‌ تردیدی در سوء استفاده سیاسی دولت‌های غربی از شورای حقوق بشر ندارد، چرا که با وجود عدم‌ موافقت صریح بیش از نیمی از کشورهای عضو شورای حقوق بشر با تصمیم سیاسی دولت‌های غربی، مأموریت گزارشگر ویژه‌ وضعیت حقوق بشر ایران تمدید شد.

پرسش مردم آزاده‌ جهان به‌ ویژه ملت رشید ایران از دولت‌های غربی مدعی حقوق بشر این است که رژیم‌ اشغالگر صهیونیستی و رژیم متجاوز سعودی باید چند کودک دیگر فلسطینی و یمنی را به خاک و خون بکشند تا سزاوار برخوردی جدی از سوی سازوکارهای بین‌المللی نظارتی حقوق بشری باشند؟ پاسخ بسیار روشن است؛ هیچ‌گاه، چون این دو رژیم هم‌پیمان کشورهای غربی و تأمین‌کننده‌ درآمد شرکت‌های تسلیحاتی آنها هستند.

کارنامه‌ ضدحقوق بشری دولت‌های غربی حامی تمدید گزارشگر ویژه‌ حقوق بشر ایران آن‌قدر قطور و سیاه است که به‌هیچ وجه قابل انکار و فراموشی نیست. بیش از یک صد هزار جوان برومند جانباز شیمیایی که در جای جای سرزمین بزرگ ایران در حال جدال لحظه‌ای با مرگ هستند و هر دمی را که فرو می‌دهند، امیدی به بازدم ندارند، تنها یک نمونه از اقدام‌های ضدانسانی دولت‌های مدعی حقوق بشر است.

ملت هوشیار ایران هیچ‌گاه فریب بازی‌های سیاسی و ترفندهای رسانه‌ای دولت‌های غربی که نقش موثری در اقدام‌های ضد حقوق بشری مانند "طراحی و مشارکت در کودتا علیه دولت قانونی ایران"، "تجهیز صدام دیکتاتور برای تجاوز به سرزمین ایران"، "اجرای تحریم‌های مصوب رژیم آمریکا علیه مردم ایران"، "تحریم غذا، دارو و تجهیزات پزشکی علیه مردم ایران"، "حمایت از گروه‌های تروریستی از جمله منافقین"، "پناه‌ دادن به دزدان اموال ملت ایران و عدم تحویل آنها به دستگاه قضایی ایران" و... را داشته و دارند، نخواهد خورد و ادعای مزورانه‌ آنها در حمایت از حقوق بشر در ایران را هرگز باور نخواهد کرد.

ترفند ناقضان حقوق بین‌الملل در سوء استفاده‌ سیاسی از جایگاه شورای حقوق بشر که اساساً وقعی به قواعد و اصول بنیادینی چون "اصل عدم مداخله در امور داخلی سایر دولت‌ها"، "اصل برابری حاکمیت‌ها"، "اصل منع تهدید و توسل به زور و اصل خودداری از کمک و مساعدت به دولت‌های ناقض قواعد آمره‌ حقوق بین‌الملل عام" از جمله در مورد آمریکا در پرونده‌ تحریم غذا و دارو علیه ملت ایران، نمی‌نهند، طنز تلخی است که جایگاه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را به عنوان نهادی مستقل و دارای شخصیت حقوقی بین‌المللی، زیر سئوال برده و حتی می‌تواند مسئولیت بین‌المللی این نهاد را نیز به دنبال داشته باشد.

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران تصریح می‌کند که "واقعیت تصمیم سیاسی" دولت‌های غربی در تمدید مأموریت گزارشگر ویژه‌ حقوق بشر ایران، هیچ‌گاه "حقیقت روشن و افتخارآمیز" حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران را مخدوش و مکدر نخواهد کرد و جمهوری اسلامی ایران را لحظه‌ای در اجرای احکام دینی، ضوابط قانون اساسی و قوانین و مقررات موضوعه دچار تردید نخواهد کرد.

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، با تقبیح هرگونه استفاده‌ ابزاری دولت‌های غربی از ظرفیت‌های بین‌المللی و ضمن نامشروع‌ دانستن تعیین گزارشگر ویژه، برخورد سیاسی با پدیده‌ حقوق بشر را بزرگترین تهدید علیه حقوق بشر دانسته و دولت‌هایی را که سابقه‌ طولانی و نظام‌مند در نفی و نقض حقوق ملت‌های آزاد و مستقل داشته و دارند، دارای صلاحیت برای نقش‌آفرینی در مراجع بین‌المللی حقوق بشر نمی‌داند و از تمامی دولت‌های مستقل می‌خواهد تا مانع نفوذ رویکردهای سیاست‌زده به حوزه‌ حقوق بشر و به ‌ویژه شورای حقوق بشر شوند.

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران هزینه‌مند سازی هرگونه اقدام علیه ملت ایران را راهبرد موفق و موثر دیپلماسی انقلابی دانسته و از وزارت امور خارجه می‌خواهد با به‌کارگیری همه‌ ظرفیت‌های دیپلماسی، تدابیر بازدارنده در قبال اقدام‌های خصمانه دولت‌های غربی در عرصه‌ حقوق بشر را اتخاذ نموده و ظرفیت‌های حقوقی و سیاسی کشورهای مستقل برای نجات حقوق بشر از سلطه‌ سیاسی دولت‌های غربی در مراجع بین‌المللی را فعال نماید."

اخبار مرتبط

icon news

‌ ستاد حقوق بشر ایران به‌مناسبت ماه رمضان بیانیه داد

به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان  بیانیه ای از سوی ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایرا...

اعلام دلیل رفتن محمد جواد لاریجانی از ستاد حقوق بشر

پس از گذشت دو دهه ریاست محمدجواد لاریجانی در ستاد حقوق بشر خدمت وی در این نهاد به پای...

محکومیت هادی رضوی به ٢٠ سال حبس

سخنگوی قوه قضائیه بیان کرد اعتقاد داریم اگر مدیران با حراست‌ها وظایف خود را به درستی ...

واکنش ستاد حقوق بشر ایران به نسل‌کشی در کانادا

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن استناد به یافته  پرمغز رئیس کمیته  تحقیق دال بر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news