اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 24 تیر 1399
04 تیر 1399 04 تیر 1399
11:05 11:05

WHO بر شیردهی مادران مبتلا به کووید-۱۹ تاکید کرد

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد مادرانی که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده یا مشکوک به بیماری هستند به تغذیه نوزاد با شیر خود ادامه دهند.

تاکید WHO بر شیردهی مادران مبتلا به کووید-۱۹

به گزارش سلام نو، به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) تاکید کرد: مادران شیرده مبتلا به بیماری کووید-۱۹ باید به تغذیه نوزاد با شیر خود ادامه دهند.

سازمان جهانی بهداشت از زنانی که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده یا مشکوک به بیماری هستند درخواست کرد تا تغذیه نوزاد با شیر مادر را ادامه دهند.

بنابر اعلام کارشناسان سازمان جهانی بهداشت فوائد تغذیه با شیر مادر بر خطر انتقال کروناویروس از طریق مادر آلوده ارجحیت دارد.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: محققان به بازبینی نتایج مطالعات انجام گرفته روی مادران آلوده به کووید-۱۹ یا مشکوک به بیماری و نوزادان آنان اقدام کردند. در مجموع ۱۵۳ مادر آلوده به این ویروس مورد بررسی قرار گرفتند. همچنین نمونه شیر ۴۶ مادر مورد آزمایش قرار گرفت. تمامی این مادران به بیماری کووید-۱۹ مبتلا بوده درحالیکه نتیجه تست کرونای ۱۳ نوزاد مثبت بوده است.

محققان با بیان اینکه مشخص نیست شیر مادر یا ارتباط نزدیک مادر با نوزاد منبع انتقال آلودگی بوده، اظهار داشتند: در نوزادان خطر بیماری کووید-۱۹ بسیار پایین است و به طور معمول درجه بیماری خفیف است و از سویی دیگر پیامدهای خودداری از تغذیه نوزاد با شیر مادر و جدا ساختن مادر از فرزند بسیار جدی است، ضرورت دارد مادران آلوده یا مشکوک به کروناویروس به تغذیه فرزند با شیر را قطع نکنند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، محققان همچنین تاکید کردند: عفونت‌های دیگری وجود دارند که بیش از کروناویروس سلامت نوزاد و کودک را تهدید می‌کنند که تغذیه با شیر مادر می‌تواند بدن آنان را در برابر این عوامل بیماری‌زا حفظ کند.

اخبار مرتبط

icon news

پلوسی اقدام ترامپ را احمقانه خواند

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز (چهارشنبه) اقدام رئیس‌جمهوری این کشور در قطع کمک‌های...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news