اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 29 تیر 1398
03 بهمن 1397 03 بهمن 1397
12:35 12:35

پاسخ رهبری به نامه وزرا درباره FATF

واعظی خبر داده نامه وزرا به رهبر انقلاب در رابطه با بحث FATF از سوی ایشان پاسخ داده شده است. او همچنین از شایعات در این باره گلایه کرد.

توضیح واعظی درباره نامه وزرا به رهبری درباره FATF

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: امریکا دم از حقوق‌بشر می‌زند اما در داخل امریکا شاهد بودیم رنگین‌پوستان با مشکل همیشه مواجهه بودند.

به گزارش سلام نو، سید محمود واعظی ظهر امروز در پایان نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره دستگیری مرضیه هاشمی، خبرنگار پرس‌تی‌وی گفت: امریکا مرتب برای کشورهای دیگر دم از حقوق‌‌بشر می‌زند اما همیشه شاهد بودیم رنگین‌‌پوستان در امریکا با مشکلات مواجه بوده‌اند.

رنگین‌پوستان در امریکا همیشه با مشکل مواجه هستند

وی با بیان اینکه آنچه ما در مورد مرضیه هاشمی دیدیم، نمونه‌ای از تبعیض‌هایی است که همیشه رنگین‌‌‌پوستان در امریکا با آن مواجه هستند، اظهار داشت: ایشان دو اتهام دارد، یک اتهام رنگین پوست بودن است و اتهام دیگر مسلمان بودن. مسلمان‌ستیزی هم در دولت ترامپ بیش از قبل رواج پیدا کرده است.

این عضو دولت تدبیر و امید ادامه داد: ما تلاش داریم این موضوع را دنبال کرده و افکارعمومی دنیا را برای آزادی ایشان بسیج کنیم.

رهبری نامه وزرا را پاسخ دادند

واعظی در پاسخ به سوالی درخصوص نامه هشت نفر از وزرا به رهبر انقلاب درخصوص FATF تصریح کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم ارتباط وزرا با دفتر مقام معظم رهبری یک روال معمولی است. برخی وزرا در نامه‌‌ای که دو هفته قبل به دفتر مقام معظم رهبری فرستادند، موضوع چهار لایحه را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه در این نامه گزارشی از جمع‌‌بندی جلسات بود که خدمت مقام معظم رهبری ارسال شد، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری پاسخ نامه را دادند و متاسفم برای رسانه‌ها که اختلاف بین کابینه دولت و دفتر رهبر انقلاب را مطرح کردند. مطلب رهبری رهنمودی بود که برای ما بسیار مفید است.

نباید با تصویب نکردن لوایح FATF خودتحریمی کنیم

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه بخش قابل توجهی از وقت ما صرف لایحه جامع انتخابات شده است، ابراز داشت: ما موضوع لایحه‌‌ای که در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح است را بررسی کردیم. ما در شرایطی که در تحریم قرار داریم نباید با تصویب نکردن این لوایح خودتحریمی کنیم./ ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

واعظی : اقدام آمریکا در محدود کردن تردد ظریف در نیویورک چهره این کشور را بیش از گذشته روشن می‌کند

 رئیس دفتر رئیس‌جمهور  به  اقدام آمریکا در محدود کردن تردد ظریف در نیویورک واکنش نشان...

برخی برای رای‌آوری در انتخابات مجلس، دنبال جدایی مهره‌های کلیدی از دولت هستند

محمود واعظی معتقد است به دلیل نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی برخی نمایندگان می‌خوا...

مذاکره درباره توان دفاعی ایران ممنوع!

رئیس دفتر رئیس جمهور اعلام کرد ایران به هیچ عنوان درباره توان دفاعی خود با کشوری مذاک...

واعظی: ایران فقط تهران و تعدادی از کلانشهرها نیست و توسعه کشور باید همه جانبه باشد

رئیس دفتر رئیس جمهور در دیدار با آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news