اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
03 بهمن 1397 03 بهمن 1397
17:58 17:58

۱۶ رشته ثبت‌نام بدون کنکور دارد

اثنی‌عشری، رییس مرکز آموزش عالی علمی‌کاربردی جهاد دانشگاهی خوزستان جزئیاتی ازثبت‌نام بدون کنکور ۱۶ رشته را اعلام کرد.
پذیرش بدون کنکور

رییس مرکز آموزش عالی علمی‌کاربردی جهاد دانشگاهی خوزستان جزئیات پذیرش بدون کنکور دانشجو در دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته این مرکز برای ترم بهمن‌ماه ۹۷ را تشریح کرد.

به گزارش سلام نو، دکتر علی اثنی‌عشری با اشاره به آغاز ثبت‌نام از متقاضیان برای پذیرش بدون کنکور دوره‌های کاردانی و کارشناسی مرکز علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی خوزستان از امروز، یکم بهمن‌ماه اظهار کرد: پذیرش تکمیل‌ظرفیت دانشجو برای ترم بهمن‌ماه در ۹ رشته کاردانی و ۷ رشته کارشناسی ناپیوسته انجام می‌شود.

وی افزود: ثبت‌نام از متقاضیان از طریق مراجعه حضوری و با ارائه مدارک لازم شامل ۶ قطعه عکس ۳ در ۴، اصل مدرک دیپلم، مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی و برای شاغلین گواهی اشتغال به کار یا حکم کارگزینی و همچنین مدرک نشان‌دهنده وضعیت نظام وظیفه (برای داوطلبان مرد) برای دوره‌های کاردانی خواهد بود؛ همچنین ثبت‌نام از متقاضیان پذیرش در دوره‌های کارشناسی ناپیوسته از ۱۶ تا ۲۳ بهمن‌ماه به همین ترتیب انجام خواهد شد که این افراد لازم است هنگام ثبت‌نام مدرک کاردانی ناپیوسته خود را ارائه دهند.

رییس مرکز آموزش عالی علمی‌کاربردی جهاد دانشگاهی خوزستان درخصوص دوره‌های کاردانی این مرکز برای پذیرش بهمن، اظهار کرد: رشته‌های “شبکه‌های کامپیوتری”، “اینترنت و شبکه‌های گسترده”، “سیستم‌های کامپیوتری”، “برنامه‌سازی کامپیوتری”، “شیمی صنعتی”، “حقوق ثبتی”، “حقوق گرایش شورای حل اختلاف”، “تربیت مربی پیش از دبستان” و “حسابرسی” در مقطع کاردانی پذیرش خواهند داشت.

اثنی‌عشری همچنین درباره رشته‌های فعال مرکز در مقطع کارشناسی برای پذیرش بدون کنکور بهمن‌ماه گفت: پذیرش در هفت رشته “حسابداری مالی”، “حسابرسی”، “حقوق ثبتی”، “مهندسی فناوری اطلاعات گرایش امنیت اطلاعات”، “مهندسی فناوری اطلاعات گرایش فناوری اطلاعات”، “مهندسی شبکه‌های کامپیوتر” و “مهندسی صنایع شیمیایی” انجام می‌شود.

وی در خصوص لزوم داشتن مدرک مرتبط برای پذیرش در دوره‌های کاردانی و کارشناسی این مرکز، تصریح کرد: محدودیتی در نوع دیپلم وجود ندارد؛ همچنین در خصوص دوره‌های کارشناسی نیز مرتبط‌بودن مدرک کاردانی لازم نیست؛ اما کلیه متقاضیان باید تا ۳۰ بهمن ۹۷ از مقطع قبلی فارغ‌التحصیل شده باشند. همچنین محدودیت معدل نیز برای متقاضیان وجود ندارد و افرادی که ثبت‌نام خود را انجام دهند می‌توانند تا زمان اعلام نتایج قطعی از سوی سازمان سنجش، به‌صورت مشروط سر کلاس‌ها حاضر شوند.

بنا بر اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، رییس مرکز آموزش عالی علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی خوزستان با بیان این‌که این مرکز اولین و قدیمی‌ترین مرکز علمی‌کاربردی استان با ۲۰ سال قدمت است، خاطرنشان کرد: این مرکز آموزش عالی در سال ۷۷ با دو رشته کاردانی کامپیوتر و ظرفیت ۷۰ نفر راه‌اندازی شد و در حال حاضر با حدود ۲ هزار دانشجو و ۲۲ رشته کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در حال فعالیت است؛ همچنین تاکنون بیش از چهار هزار دانشجو از این مرکز دانش‌آموخته شده‌اند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ثبت نام رشته‌های بدون آزمون سال ۹۹+جزییات

دکتر حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پذیرش رشته‌های بدون آزمون در ...

رشته‌های بدون کنکور بهمن 98

سری سوم رشته‌های بدون کنکور دانشگاه‌ها برای پذیرش بهمن در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ اعلام...

پذیرش بدون آزمون در دانشگاه شهیدبهشتی+جزییات

دانشگاه شهید بهشتی، برای نیم‌سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در دوره کارشناسی ارشد بدون ...

آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری سال 99 اعلام شد

دکتر حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تاکنون 47 هزار نفر در آزمون د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news