اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 22 تیر 1399
08 تیر 1399 08 تیر 1399
14:50 14:50

گمانه‌زنی درباره حمله سایبری رژیم صهیونیستی به سایت پارچین

 رئیس سازمان پدافند غیرعامل اظهار کرد: ادعای مطرح شده مبنی بر انفجار تأسیسات گاز پارچین به واسطه هک سیستم‌های رایانه‌ای تا وقتی به جمع بندی‌ نهایی نرسیم قابل اظهارنظر نیست.

سایت پارچین مورد حمله سایبری قرار گرفته بود؟

بهار نوشت: سردار غلامرضا جلالی در حاشیه همایش ملی پدافند شیمیایی که امروز (یکشنبه) برگزار شد، گفت: ما در سازمان پدافند غیرعامل «نظام جامع پدافند شیمیایی کشور» را طراحی کرده‌ایم و در قالب یک اکوسیستم پدافند شیمیایی، در حال اجرایی کردن بخش‌های مختلف آن هستیم. وی با بیان اینکه بیمارستان بقیه الله (عج) قطب درمان مصدومیت‌های شیمیایی در کشور است، افزود: مجهزترین اورژانس پدافند شیمیایی غرب آسیا در بیمارستان بقیه الله (عج) قرار دارد. رئیس سازمان پدافند غیرعامل اظهار داشت: کارخانجاتی در کشور تجهیزات حفاظت شیمیایی و بهداشتی را با استانداردهای جهانی تولید می‌کنند و در این زمینه کاملاً خودکفا هستیم. جلالی با بیان اینکه مباحث شیمیایی باید به صورت منظم آموزش داده و تفهیم شود و به همین دلیل لازم است که رزمایش‌های جدیدی در این زمینه داشته باشیم، گفت: در حوزه مباحث شیمیایی در سال ۹۹ هم رزمایش‌های استانی و هم رزمایش تخصصی در مراکز پرخطر شیمیایی خواهیم داشت. وی با بیان اینکه آلمان، فرانسه و انگلیس جزو متهمین و شریک حرم صدام در بمباران شیمیایی سردشت و حلبچه توسط صدام هستند، گفت: پیشنهاد ما تشکیل یک دادگاه بین المللی برای همه کسانی است که در بمباران‌های شیمیایی صدام او را کمک و تجهیز کردند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران پیرامون ادعای رژیم صهیونیستی درباره انجام اقدام سایبری در پارچین و در نتیجه انفجار مخازن گاز در این منطقه، گفت: مباحث سایبری بسیار پیچیده است و باید دقیق تحلیل شود و پس از تحلیل، نتیجه قطعی اعلام شود. در خصوص این موضوع هم تا زمانی که به جمع بندی نهایی نرسیم نمی‌توانیم اظهار نظر کنیم.

اخبار مرتبط

icon news

علت انفجار شب گذشته درشرق تهران مشخص شد

امیر سرتیپ دوم داود عبدی، معاون فرهنگی وزارت دفاع و سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو...

حمله جنگنده‌های اسرائیلی به غزه

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد جنگنده‌های این رژیم به پایگاه‌های ...

هشدار شمخانی به صهیونیسم برای فروریختن نمادهای نژادپرستی

دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی در توئیتی نوشت: صهیونیسم باید از فروریختن نمادهای نژادپرست...

روحانی قانون مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی را ابلاغ کرد

حسن روحانی قانون «مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه امنیت» را برای اجرا اب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news