اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 16 تیر 1399
10 تیر 1399 10 تیر 1399
16:26 16:26

کلاهبرداران خیر یک میلیارد از فقرا بالا کشیدند + عکس

 اعضای باند کلاهبردار میلیاردی در شیراز شناسایی و دستگیر شدند.

مردان شیرازی به فقرا هم رحم نمی کردند! / شیطان در لباس فرشته + عکس ها

به گزارش رکنا ، سرهنگ "یوسف ملک‌زاده" گفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده به پلیس آگاهی با مضمون کلاهبرداری، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه ماموران مشخص شد افراد کلاهبردار در پوشش خیر و سخاوتمند با مراجعه به نهادها و مراکز خدماتی، با ترفندهای متقلبانه افراد بی بضاعت را شناسایی و اطلاعات آنان را دریافت می‌کردند.‌

کلاهبرداران خود را خیر معرفی می کردند

سرهنگ "ملک‌زاده" خاطر نشان کرد: کلاهبرداران در تماس تلفنی با افرادی که از قبل شناسایی کرده‌اند خود را خیر و سخاوتمند معرفی و عنوان می‌کردند که مسئولان مراکز خدماتی شماره شما را به قصد پرداخت وام به ما ارائه کرده و در حال حاضر یک فقره وام با مبلغ 300 میلیون ریال به صورت بلند مدت و کم بهره موافقت شده است که از الزامات این وام علاوه بر ارائه مدارک، می‌بایست مبلغ 20 میلیون ریال وجه نقد به شماره حساب اعلامی واریز گردد.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان موفق شدند با اقدامات فنی و ترفندهای خاص پلیسی در این خصوص 12 نفر که همگی اعضای یک باند بودند را شناسایی و طی چند عملیات آنان را در مخفیگاهشان دستگیر کنند.

کلاهبرداری یک میلیاردی از فقرا

جانشین فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه متهمان در بازجویی اولیه به کلاهبرداری یک میلیاردی از طعمه‌های خود اقرار کردند، گفت: همه کلاهبرداران برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

وی با بیان اینکه تا کنون 24 نفر از شکات شناسایی شده‌اند، به شهروندان توصیه کرد با رعایت برخی نکات هر چند ساده، می توان مجرمان را در ارتکاب جرم ناکام گذاشت و مردم عزیز به این موضوع توجه کنند که قبل از انتقال هرگونه وجه نقد به حساب دیگران، بررسی های لازم را انجام دهند تا مورد کلاهبرداری قرار نگیرند.

اخبار مرتبط

icon news

بازداشت ضربتی 70 دزد اهوازی!

فرمانده انتظامی اهواز از دستگیری حدود 70 سارق حرفه‌ ای و سابقه‌ دار در عملیاتی ضربتی...

کلاهبردار ۱۰۰ میلیاردی در تهران دستگیر شد

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: یک کلاهبردار که با اغفال شهروندان به بهانه وام از آنه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news