04 بهمن 1397
15:40

سردار گشتاسبی: زنده نگه داشتن یاد شهدا برای همه تکلیف است

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: باید خاطرات دفاع مقدس را برای جوانان بازگو کنیم و این را بدانیم که زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا یک تکلیف است.

امان‌اله گشتاسبی

به گزارش سلام نو، سردار سرتیپ دوم پاسدار امان‌اله گشتاسبی، فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در مراسم‌ خاطره گویی با عنوان «قاسم زنده است» در بخش جزینک شهرستان زهک توضیح داد: خطرات دفاع مقدس و جان‌فشانی شهیدانی، چون میرحسینی باید برای نسل جوان جامعه بازگو شود تا همه بدانند چه بزرگمردانی در این سرزمین حافظ میهن بودند.

وی از شهدابه عنوان ارزشمندترین افراد نزد خداوند نام برد و افزود:این دلیرمردان شجاع با انتخابشان در مسیر درست گام برداشتند و عند ربهم یرزقون شدند. حراست و دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی از رسالت‌های شهدا است. این اسوه‌های استقامت با ایثار جان و مال خود باعث شدند تا فرزندان این مرزو بوم در امنیت و آرامش زندگی کنند.

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: شهدا زندگانی هستند که امروز شاهد و ناظر بر اعمال و رفتار ما هستند، آن‌ها جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند تا این نهضت زنده بماند و امروز رسالت ماست که نام و یاد آن‌ها را گرامی بداریم و راهشان را ادامه دهیم. باید از افرادی که برای حفظ این نظام و ارزش‌های انقلاب و امام راحل که پرچمدار این نهضت بودند همیشه یاد شود، چرا که زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا یک تکلیف است که بر عهده همه ما نهاده شده است.

سردار حاج قاسم میرحسینی قائم مقام لشکر ۴۱ ثارالله بود که سال ۶۵ در عملیات کربلای ۵ به درجه رفیع شهادت نائل شد./ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید