اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 26 مرداد 1398
05 بهمن 1397 05 بهمن 1397
10:30 10:30

رونق تولید و رفاه مردم از اولویت های بودجه 98 است

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 گفت: قیمت ها در بازار مصرفی نه با نرخ ارز 4200 تومانی بلکه با نرخ ارز آزاد یا سامانه نیما تعیین می شود.

به گزارش سلام نو، محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو  رونق تولید و رفاه مردم را از اولویت های بودجه 98 عنوان کرد و گفت: تمرکز بر این 2 نقطه، این امکان را فراهم می کند که در سال 98 بسیاری از گره های اقتصادی کشور گشوده شده و پیچ تحریمی و اقتصادی که نظام سلطه جهانی برای ایران تعبیه کرده است را با موفقیت پشت سر بگذاریم.
این نماینده مجلس با بیان اینکه قیمت ها در بازار مصرفی نه با نرخ ارز 4200 تومانی بلکه با نرخ ارز آزاد یا سامانه نیما تعیین می شود، افزود: به جای آنکه 14 میلیارد دلار با نرخ 4200 تومان را برای تامین کالاهای اساسی تخصیص دهیم، تامین این کالاها را به خود مردم واگذار کنیم.
وی ادامه داد: اختصاص 14 میلیارد دلار به مردم نه تنها دست رانت خواران و دلالان را به عنوان عامل گرانی و نوسان قیمت ها در بازار کوتاه می کند، بلکه زمینه مدیریت مناسب و ثبات بازار را به دنبال خواهد داشت.
عضو کمیسیون اصل 90 اظهار داشت: تخصیص بخشی از رقم 14 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی به امر تولید و رفع بیکاری کشور نیز که برای تامین کالاهای اساسی مردم پیش بینی شد.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری لایحه بودجه سال 98 را روز چهارم دی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد. بررسی لایحه بودجه سال 98 کل کشور از روز شنبه 27 بهمن ماه در مجلس شورای اسلامی آغاز می شود.
مجلس تا چهارشنبه 19 دی ماه جلسه علنی داشت. نمایندگان از روز یکشنبه 23 دی تا روز چهارشنبه 26 دی ماه برای سرکشی حوزه های انتخابیه رفتند و در این مدت کمیسیون تلفیق برای بررسی لایحه بودجه تشکیل جلسه داد.
همچنین مجلس از روز یکشنبه 30 دی تا روز چهارشنبه 17 بهمن به مدت سه هفته جلسه علنی دارد که در این مدت هم اعضای کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه 98 را در این کمیسیون ادامه می دهند.
پس از آن نمایندگان از روز یکشنبه 21 بهمن تا چهارشنبه 24 بهمن به مدت یک هفته برای سرکشی به حوزه های انتخابیه خود می روند و رسیدگی به لایحه بودجه سال آتی از 27 بهمن در مجلس آغاز می شود.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

خروج علی لاریجانی از جبهه اصولگرایان / همکاری با دولت علت طرد علی لاریجانی از سوی اصولگرایان

طیف‌هایی نظیر جبهه پایداری، جمعیت ایثارگران، جمعیت رهپویان و تشکل‌هایی از این دست که ...

روحانی در اعتراض به ضرورت ارائه گزارش به مجلس به رهبری نامه نوشت

علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی از نامه رئیس جمهور به رهبری در اعتراض به ضرورت ...

همراهی مجلس و وزارت بهداشت برای مقابله با فساد

همایون هاشمی رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس با بیان اینکه مجلس با وزارت بهداشت برای م...

ارز دولتی درجیب عده‌ای خاص

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد مجلس نسبت به رویه دولت در تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news