اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 03 اردیبهشت 1398
05 بهمن 1397
10:30

رونق تولید و رفاه مردم از اولویت های بودجه 98 است

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 گفت: قیمت ها در بازار مصرفی نه با نرخ ارز 4200 تومانی بلکه با نرخ ارز آزاد یا سامانه نیما تعیین می شود.

به گزارش سلام نو، محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو  رونق تولید و رفاه مردم را از اولویت های بودجه 98 عنوان کرد و گفت: تمرکز بر این 2 نقطه، این امکان را فراهم می کند که در سال 98 بسیاری از گره های اقتصادی کشور گشوده شده و پیچ تحریمی و اقتصادی که نظام سلطه جهانی برای ایران تعبیه کرده است را با موفقیت پشت سر بگذاریم.
این نماینده مجلس با بیان اینکه قیمت ها در بازار مصرفی نه با نرخ ارز 4200 تومانی بلکه با نرخ ارز آزاد یا سامانه نیما تعیین می شود، افزود: به جای آنکه 14 میلیارد دلار با نرخ 4200 تومان را برای تامین کالاهای اساسی تخصیص دهیم، تامین این کالاها را به خود مردم واگذار کنیم.
وی ادامه داد: اختصاص 14 میلیارد دلار به مردم نه تنها دست رانت خواران و دلالان را به عنوان عامل گرانی و نوسان قیمت ها در بازار کوتاه می کند، بلکه زمینه مدیریت مناسب و ثبات بازار را به دنبال خواهد داشت.
عضو کمیسیون اصل 90 اظهار داشت: تخصیص بخشی از رقم 14 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی به امر تولید و رفع بیکاری کشور نیز که برای تامین کالاهای اساسی مردم پیش بینی شد.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری لایحه بودجه سال 98 را روز چهارم دی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد. بررسی لایحه بودجه سال 98 کل کشور از روز شنبه 27 بهمن ماه در مجلس شورای اسلامی آغاز می شود.
مجلس تا چهارشنبه 19 دی ماه جلسه علنی داشت. نمایندگان از روز یکشنبه 23 دی تا روز چهارشنبه 26 دی ماه برای سرکشی حوزه های انتخابیه رفتند و در این مدت کمیسیون تلفیق برای بررسی لایحه بودجه تشکیل جلسه داد.
همچنین مجلس از روز یکشنبه 30 دی تا روز چهارشنبه 17 بهمن به مدت سه هفته جلسه علنی دارد که در این مدت هم اعضای کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه 98 را در این کمیسیون ادامه می دهند.
پس از آن نمایندگان از روز یکشنبه 21 بهمن تا چهارشنبه 24 بهمن به مدت یک هفته برای سرکشی به حوزه های انتخابیه خود می روند و رسیدگی به لایحه بودجه سال آتی از 27 بهمن در مجلس آغاز می شود.

/ایرنا

اخبار مرتبط

قبول نکردن FATF کشور را به انزوا می‌کشاند/این لوایح باید اصلاح شود

راه عاقلانه این است که ما این لوایح را با اصلاحاتی که در آن اعمال می کنیم طوری تنظیم ...

بیانیه 251 نماینده مجلس در حمایت از انتصاب فرمانده جدید سپاه پاسداران

  251 نفر از نمایندگان مجلس در حمایت از انتصاب فرمانده جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلا...

دولت نباید به رسانه‌های وابسته به آمریکا و انگلیس و شبکه‌های مجازی وابسته به آنها در کشورمان اجازه فعالیت دهد

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس تصریح کرد:مسدودسازی فعالیت فرماندهان سپاه و دیگر مقاما...

صندوق توسعه ملی سرمایه‌گذاری بین نسلی و بلندمدت است

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: صندوق توسعه ملی  سرمایه‌گذاری بین نسلی و بل...

دیدگاه خود را بنویسید