اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 مرداد 1398
05 بهمن 1397 05 بهمن 1397
13:50 13:50

ابوترابی: زیرساخت‌های لازم برای استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی فراهم نیست

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه ا نتخابات مجلس شورای اسلامی باعث گسست اجتماعی می‌شود، گفت : ساختار اداری کشور فرسوده است و ما به شدت تمرکزگرا هستیم.
انتخابات

به گزارش سلام نو، ابوالفضل ابوترابی  با اشاره به تصویب کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت‌های لازم برای استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی فراهم نیست لذا باید قبل از هر چیزی زیرساخت‌ها را آماده کرد تا اجرای این طرح با شکست مواجه نشود.

وی توضیح داد: ساختار اداری کشور فرسوده است و ما به شدت تمرکزگرا هستیم. در این شرایط نمایندگان مجلس شورای اسلامی پل ارتباطی بین حوزه‌های انتخابیه خود برای حل مشکلاتی که فقط در تهران رفع می‌شود می‌باشند، لذا اگر قرار باشد انتخابات استانی شدن و جایگزینی برای آن ایجاد نشود این پل ارتباطی خراب شده و گسست اجتماعی به وجود می‌آید، لذا باید در گام اول مدیریت جامع شهری و روستایی را به شهرها و روستاها داد، یعنی کارهای محلی را به مسئولان محلی سپرده و بعد وارد بحث استانی شدن انتخابات شد.

این عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که استانی شدن انتخابات یعنی حرکت به سمت حزبی شدن انتخابات، گفت: با این کار می‌خواهند که نمایندگان معطوف به کارهای ملی شده و از حوزه محلی جدا شوند که این یک حسن است، اما باید قبل از آن جایگزینی برای نمایندگان پیدا کرد تا گسست اجتماعی به وجود نیاید.

وی توضیح داد: برای حل مشکل باید ابتدا طرح جامع مدیریت شهری را به سرانجام رساند تا کارها به شوراهای محلی و شهرداری‌ها سپرده شود و سپس به سمت استانی شدن حرکت کرد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

حمایت یک فعال اصلاح طلب از روحانی و صندوق رای

یک فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت که دولت روحانی قطعا نسبت به احمدی نژاد قدمی رو به جلو بو...

تفرقه اصلاح طلبان و اصولگرایان منجر به جریان سوم شد / تمایل اکثریت به جریان سوم بیشتر است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رهامی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب گفت: جریان مستقل حاصل ریزش و ان...

نماز عید سعید قربان برگزار شد

 صبح امروز نماز عید سعید قربان در مصلای امام خمینی (ره) تهران  به امامت حجت الاسلام و...

روحانی در اعتراض به ضرورت ارائه گزارش به مجلس به رهبری نامه نوشت

علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی از نامه رئیس جمهور به رهبری در اعتراض به ضرورت ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news