اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 05 اردیبهشت 1398
05 بهمن 1397
13:50

ابوترابی: زیرساخت‌های لازم برای استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی فراهم نیست

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه ا نتخابات مجلس شورای اسلامی باعث گسست اجتماعی می‌شود، گفت : ساختار اداری کشور فرسوده است و ما به شدت تمرکزگرا هستیم.
انتخابات

به گزارش سلام نو، ابوالفضل ابوترابی  با اشاره به تصویب کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت‌های لازم برای استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی فراهم نیست لذا باید قبل از هر چیزی زیرساخت‌ها را آماده کرد تا اجرای این طرح با شکست مواجه نشود.

وی توضیح داد: ساختار اداری کشور فرسوده است و ما به شدت تمرکزگرا هستیم. در این شرایط نمایندگان مجلس شورای اسلامی پل ارتباطی بین حوزه‌های انتخابیه خود برای حل مشکلاتی که فقط در تهران رفع می‌شود می‌باشند، لذا اگر قرار باشد انتخابات استانی شدن و جایگزینی برای آن ایجاد نشود این پل ارتباطی خراب شده و گسست اجتماعی به وجود می‌آید، لذا باید در گام اول مدیریت جامع شهری و روستایی را به شهرها و روستاها داد، یعنی کارهای محلی را به مسئولان محلی سپرده و بعد وارد بحث استانی شدن انتخابات شد.

این عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که استانی شدن انتخابات یعنی حرکت به سمت حزبی شدن انتخابات، گفت: با این کار می‌خواهند که نمایندگان معطوف به کارهای ملی شده و از حوزه محلی جدا شوند که این یک حسن است، اما باید قبل از آن جایگزینی برای نمایندگان پیدا کرد تا گسست اجتماعی به وجود نیاید.

وی توضیح داد: برای حل مشکل باید ابتدا طرح جامع مدیریت شهری را به سرانجام رساند تا کارها به شوراهای محلی و شهرداری‌ها سپرده شود و سپس به سمت استانی شدن حرکت کرد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

قبول نکردن FATF کشور را به انزوا می‌کشاند/این لوایح باید اصلاح شود

راه عاقلانه این است که ما این لوایح را با اصلاحاتی که در آن اعمال می کنیم طوری تنظیم ...

بیانیه 251 نماینده مجلس در حمایت از انتصاب فرمانده جدید سپاه پاسداران

  251 نفر از نمایندگان مجلس در حمایت از انتصاب فرمانده جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلا...

پزشکیان: آدمهايی كه مي گويند بهFATF نپيونديم كساني هستند كه مسئوليتي ندارند

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخي كه مجري نيستند مي گويند ما بدون پيوستن به FATFم...

مجلس مصمم به رونق تولید است

زرآبادی گفت: امسال در حوزه تسهیلات به بخش صنایع تصمیمات مناسبی از سوی مجلس اتخاذ شده ...

دیدگاه خود را بنویسید