اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 مرداد 1398
06 بهمن 1397 06 بهمن 1397
22:05 22:05

نهاوندیان با رئیس اتحادیه اتاق‌های بازرگانی و بورس ترکیه دیدار کرد/ تاکید دوطرف بر گسترش روابط اقتصادی

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: رئیس‌‌جمهور آمریکا در داخل کشور خود و اداره دولت با مشکلات فراوانی مواجه است.

تهران و آنکارا برای تقویت همه جانبه روابط عزم جدی دارند

به گزارش سلام نو، محمد نهاوندیان روز شنبه در دیدار مصطفی رفعت حیصار جیک اوغلو، رئیس اتحادیه اتاق‌‌های بازرگانی و بورس ترکیه، با تاکید بر اینکه جهان اسلام با روابط نزدیکتر ایران و ترکیه، قدرتمندتر می‌‌شود، گفت: با اتحاد ایران و ترکیه، هیچ کشوری نمی‌تواند در تحریم اقتصادی دو کشور موفق شود.

وی در این دیدار که جمعی از فعالان اقتصادی و بخش خصوصی ترکیه نیز حضور داشتند، با اشاره به تحریم‌‌های ۴۰ ساله آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: تفاوت تحریم‌‌های کنونی دولت آمریکا علیه کشورمان در مقایسه با گذشته در این است که الان کشورهای جهان و حتی دولت‌‌های اروپایی، دولت آمریکا را در این دوره از فشار و اعمال تحریم‌‌های ظالمانه علیه تهران، نه تنها همراهی نمی‌کنند بلکه در مقابل آن نیز ایستاده‌‌‌اند.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه تهدیدهای آمریکا علیه ایران اسلامی با وجود افزایش سروصدا و فضاسازی تبلیغاتی، از دستیابی به اهداف خود ناتوان است، تصریح کرد: رئیس‌‌جمهور آمریکا حتی در داخل کشور خود و اداره دولت با مشکلات فراوانی مواجه است و قطعا نمی‌‌تواند در آن سوی اقیانوس‌ها اهداف خود را عملی کند.

نهاوندیان گسترش روابط با دولت و ملت ترکیه را جزو اولویت‌‌های سیاست خارجی ایران برشمرد و خاطرنشان کرد: این دوره از فشار و تحریم‌‌های آمریکا علیه ایران هم به‌‌زودی سپری خواهد شد و دوستان را می‌‌توان در روزهای سخت شناخت.

رئیس اتاق بازرگانی و بورس ترکیه نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و عمیق ایران و ترکیه ابراز داشت: باید روابط مشترک تهران – آنکارا به ویژه در بخش‌‌‌های اقتصادی و اتاق‌‌های بازرگانی با توجه به شرایط کنونی بیش از پیش گسترش یابد.

حیصار جیک اوغلو با بیان اینکه سفر روحانی به ترکیه تحولات گسترده تجاری و اقتصادی بین دو کشور را به وجود آورد، عنوان کرد: رئیس‌‌جمهور ترکیه نیز همواره گسترش همکاری‌‌های اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران را به فعالان اقتصادی، کارآفرینان و بخش خصوصی ترکیه گوشزد کرده است.

وی اضافه کرد: شرکت‌‌‌ها و اتاق بازرگانی ترکیه مشتاق و علاقمند به همکاری با ایران هستند.

در این دیدار، راه‌های تسهیل سرمایه‌گذاری مشترک در پروژه‌های زیرساختی و تولید و افزایش مبادلات تجاری و ترانزیتی دو کشور مورد بررسی قرار گرفت و در مورد تسریع همکاری‌ها، تصمیماتی اتخاذ شد.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

وزارت خارجه: ایجاد منطقه امن در سوریه تحریک آمیز است

سخنگوی وزارت خارجه اظهار کرد که تشکیل منطقه امن در شمال سوریه تحریک آمیز و بی ثبات سا...

سفر ۶۰ ساعته با قطار تهران - آنکارا + قیمت

قطار تهران - آنکارا از چهارشنبه هفته گذشته رسما از سوی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی...

خرید ملک در ترکیه توسط ایرانیان قبضه شده / صادرات آهن‌آلات، فلزات و ورق‌های فولادی به ترکیه

رئیس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه گفت: ترکیه یکی از قطب‌های تولید فولاد و آهن در دنیا ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news