اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 29 تیر 1398
09 بهمن 1397 09 بهمن 1397
12:22 12:22

بروجردی: گمرگ ما مشکلات بسیار جدی دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:  مبارزه با قاچاق اصل مهمی است که باید به آن بپردازیم که متأسفانه گمرک ها دچار مشکلات جدی است و باید این مسائل حل شود.

گندم و گوشت ما از هزاران کیلومتر آنطرف‌ مرزها از استرالیا و ونزوئلا وارد می‌شود

به گزارش سلام نو، علاءالدین بروجردی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در نطق میان‌دستور خود اظهار کرد: مردم در ادارات دولتی، قوه قضائیه مشکلات عدیده‌ای دارند وکارهای آنها هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌ها به درازا می‌کشد. وضعیت اقتصادی بسیار نامطلوب است و این حق ملتی نیست که اینگونه استوار در چهل سال گذشته ایستاده و همچنان بر پیمان محکم خود را با حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری استوار است.

وی تصریح کرد : ما در زنجیره اقتدار ایران حلقه‌های متعدد بسیار قوی را عرضه کردیم و توانستیم علی‌رغم مخالفت آمریکایی‌ها در دانش هسته‌ای بر صفر تا صد مسلط شویم.  در دانش فضایی موفق به ساخت ماهواره شدیم و آن را به فضا پرتاب کردیم، صنایع موشکی ما در شرایطی که در دوران جنگ تحمیلی توان پرتاب یک موشک در مقابله با تعدی دشمن را نداشتیم، امروز جزو چند کشور موشک‌ساز دنیا هستیم. در مجموعه این حلقه‌های قوی و توانمند، حلقه ضعیفی به نام اقتصاد وجود دارد، اقتصاد ما نیازمند یک انقلاب است. سیستم بانکی و عدم اعتماد به این سیستم و تصمیماتی که باید به صورت انقلابی اتخاذ شود، و این کار شجاعت نیاز دارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی با تأکید براینکه باید در اقتصاد که مشکل اساسی کشور است، اقدامات جدی انجام دهیم، خاطرنشان کرد: مشکلات خرد خود را با همسایگان حل کنیم. بخش مهمی از ظریفت اقتصادی و تجاری ما باید با همسایگان باشد که اینگونه نیست. گندم و گوشت ما از هزاران کیلومتر آنطرف‌ مرزها از استرالیا و ونزوئلا وارد می‌شود درحالیکه همسایگان دارای ظرفیت عظیم هستند. مبارزه با قاچاق اصل مهمی است که باید به آن بپردازیم که متأسفانه گمرک ها دچار مشکلات جدی است. اتحاد و انسجام ملی از مهمترین مولفه‌های پیروزی انقلاب بود و امروز همچنان نیازمند این مولفه برای مقابله با توطئه‌های متعدد آمریکا داریم.

بروجردی یادآور شد: آمریکا امروز هم محور شرارت در منطقه و دنیاست و سگ هار رها شده‌اش رژیم صهیونیستی در منطقه جنایت می‌کند و هزار انسان بی‌گناه که در بحران تحمیلی به عراق، سوریه، یمن و فلسطین جان خود را از دست داده‌اند حاصل این سیاست‌های آمریکاست و اگر قرار باشد در جامعه جهانی دادگاهی تشکیل شود، متهم ردیف  اول دولتمردان آمریکایی هستند.  اما در عرصه اقتصادی سهم آمریکا علی‌رغم همه تحریم‌ها ۲۰ تا ۳۰ درصد است و بخش مهمی از تحریم‌های تحمیلی به ملت ایران عدم مدیریت هوشمندانه درداخل و تحریم‌های داخلی است. در مسائل مختلف اقتصادی باید  در کنار مبارزه با آمریکا تحول بزرگی را رقم بزنیم. /ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

ابوترابی: برگزاری انتخابات شورایاری ها وجاهت قانونی ندارد

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی افزود: نتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است چون اساسا...

ساخت هزار و 100 خانه سازمانی در مشهد

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود:  تعداد خانه‌های سازمان...

دولت نباید گرانی‌ها را تقویت کند

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: بازنشستگان تامین اجتماعی نسبت به افزایش حقوقشان اعت...

آنچه که چرخ های حرکت انقلاب را کند و دشمن را بر یاوه‌گویی و شبه افکنی جری‌تر می‌نماید، جاری نشدن عدالت در همه عرصه‌های جامعه است

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی افزود:   اصلاح ساختار بودجه حاصل تلاش‌های دو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news