09 بهمن 1397
20:10

محمدمهاجری: مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد CFT و پالرمو فراجناحی و ملی عمل کند/ برجام را کلیت نظام تایید کرد

روزنامه نگار اصولگرا با بیان اینکه رجام را کلیت نظام تایید کرد و هزینه آن را نیز کلیت نظام باید بپردازد، گفت: لوایح FATF هم اگر باعث رفع مشکل شودبه نفع کل نظام است.

به گزارش سلام نو،  محمدمهاجری در باره بررسی لوایح جنجالی CFT و پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نوشت: اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام برای خود شأن فراجناحی قائل است باید نسبت به یک این موضوع فراجناحی و ملی عمل کند، اما برخی اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام با این موضوع کاملا جناحی برخورد می کنند.

این روزنامه نگار اصولگرا گفت:حواس مجمع باید جمع باشد که در نهایت اوست که هزینه این موضوع را پرداخت می کند. مجمع تشخیص چه با این موضوع موافقت کند چه مخالفت کند هزینه را نظام پرداخت می کند و به آن معنا نیست که هزینه تصویب پالرمو و سی اف تی را دولت باید پرداخت کند.

وی ادامه می دهد: بعضی از جماعت تندرو دنبال این هستند که حتی اگر این لوایح تصویب شود و در مرحله عمل مشکلاتی به وجود بیاید آن را بر گردن دولت بیندازند؛ در صورتی که اینگونه نیست و نباید شبیه ماجرای برجام اتفاق بیفتد. برجام را کلیت نظام تایید کرد و هزینه آن را نیز کلیت نظام باید بپردازد. در مورد لوایح FATF هم اگر باعث رفع مشکل شودبه نفع کل نظام است و اگر هم مشکلاتی به وجود بیاید برای کل نظام است. اما برداشت من این است که بخشی از تندروها که حتی در مجمع تشخیص هم نماینده دارند دنبال این هستنند که هزینه پالرمو و سی اف تی و ... را برگردن دولت بیندازند و احیانا اگر منفعتی داشت برای جناح خود محاسبه کنند.

/خبرانلاین

دیدگاه خود را بنویسید