اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه
دوشنبه 28 مرداد 1398
11 بهمن 1397 11 بهمن 1397
14:20 14:20

عارف: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بیانگر اهداف انقلاب بود/ شورا جای سیاسی کاری نیست

رئیس فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه از دولت و به ویژه وزرا و مدیران اصلاح طلبی که با برچسب اصلاح طلبی وارد دولت شدند انتقاد داریم، گفت: شورا جای سیاسی کاری نیست بلکه جای خدمات به مردم است.
عارف: به وزرایی که با برچسب اصلاح طلبی وارد دولت شدند انتقاد داریم

به گزارش سلام نو،  محمدرضا عارف رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در دومین کنگره مجمع فرهنگیان ایران اسلامی با بیان اینکه امیدوارم این مجمع در جهت تقویت اصلاح طلبی در کشور باشد، اظهار داشت: در آستانه دهه پنجم پیروزی انقلاب اسلامی فرصتی برای آسیب شناسی چهل سال انقلاب اسلامی وجود دارد.

وی با بیان اینکه یک مرجع گرانقدر رهبری انقلاب را بر عهده داشت و همه مردم پشت سر ایشان قرار گرفتند، گفت: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بیانگر اهداف انقلاب بود و باید فرصت هایی که از دست دادیم را آسیب شناسی کنیم و در این بررسی کمتر به مصادیق بپردازیم و تعارف را کنار بگذاریم.

عارف تصریح کرد: باید دستاوردهای دهه های مختلف را در انقلاب بررسی کنیم تا متوجه شویم کجا سرمایه های اجتماعی کاهش پیدا کرده است و بهترین جمله انقلاب این است که بگوییم ما جمهوری اسلامی هستیم.

وی افزود: برای نام کشور نامه های متعددی با امام راحل مکاتبه شد و امام راحل در اولین سخنرانی خود در بهشت زهرا (س) فرمودند که من به نمایندگی از مردم تصمیم می گیرم و این نشان دهنده نقش مردم است.

رئیس فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: امروز بیش از هر زمان متوجه فرمایشات امام خمینی می شویم که فرمودند جمهوری اسلامی نه یک کلام کمتر و نه یک کلام بیشتر. برای بازگشت به ارزش های انقلاب نباید از مردم عبور کنیم و خوشبختانه جایگاه مردم در قانون اساسی متعالی است و مهم است که به اجرای فصل سوم قانون اساسی متعهد باشیم.

عارف گفت: شعارهای انقلاب و وعده هایی که به مردم دادیم یادمان است و تحقق آنها مهم است.

وی ضمن تاکید بر اینکه امروز نیازمند نقد چهار دهه انقلاب در محافل علمی و دانشگاهی هستیم گفت: بیش از همه هجمه به اصلاح طلبان است و بنظرم به این معنی است که درست تشخیص دادند، چون اگر بخواهند فاصله نردم با حاکمیت را زیاد کنند باید به این حریان حمله شود.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان ضمن بیان اینکه بعد از انتخابات مجلس چه حمله‌هایی به فراکسیون امید شد، گفت:، ولی در انتخابات شوراها اقبال مردم تهران را به لیست امید شورای شهر دیدیم و این نشان می‌دهد مردم امیدوار و وفادار هستند.

وی ضمن اشاره به اینکه برنامه ۱۲۶ بندی برجا را برای فراکسیون امید داشتیم و باید فراکسیون امید درمورد تک تک بندهای آن به مردم گزارش دهد تصریح کرد: اعضای شورای شهر نباید فراموش کنند که باید سال آینده شوراهای تمام شهرها به خصوص کلانشهرها گزارش عملکرد بدهند. شورا جای سیاسی کاری نیست بلکه جای خدمات به مردم است.

عارف با تاکید بر اینکه ما روی کار آمدن دولت تدبیر و امید هم در سال ۹۲و هم ۹۶ نقش اساسی داشتیم تصریح کرد: نمی‌گوییم سال آینده ما گزارش دولت را می‌دهیم، ولی سهیم بودیم و نقش داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه ما از دولت و به ویژه وزرا و مدیران اصلاح طلبی که با برچسب و عقبه اصلاح طلبی وارد دولت شدند انتقاد داریم، تصریح کرد: این افراد باید خود را موظف به پیاده کردن وعده‌هایی بدانند که مردم برای تحقق آن‌ها به ما رای داده اند.

عارف با تاکید بر اینکه احزاب اصلاح طلب مدعی فراکسیون امید باشند گفت: شورای عالی مدتی فعالیت‌های بیرونی اش کند شده بود، ولی با اجماع خوبی که حاصل شد فعالیت خود را ادامه می‌دهد و آیین نامه‌هایی که برای دور سوم لازم است تدوین شده و شوراهای استانی تشکیل خواهند شد.

عارف با بیان اینکه وزرا باید به تعهدات و قول‌های خود عمل کنند، زیرا به مردم قول داده اند اظهار کرد: به آقای بطحائی و وزیر سابق گفتم اگر موضع شما تهاجمی است وارد دولت شوید، ولی اگر می‌خواهید با علم و فرهنگ پیش بروید کلاهتان پس معرکه است.


وی با تاکید بر اینکه باید در دهه چهارم انقلاب جریان اصلاح طلبی را مورد ارزیابی قرار دهیم تصریح مرد: بحث بعدی ما حقوق معلمان است باید به آن رسیدگی شود. ما در فرهنگستان علوم بررسی داشتیم که نگرانی‌هایی برای ما به وجود آورده است ما یک افت در علوم پایه و مباحثی، چون ریاضی داشتیم؛ که فرهنگستان و مجلس باید یه بازنگری در موارد داشته باشند.

/خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

عبور از اصلاح‌طلبی به اصلاح‌گری!

یک فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار داشت که اعتراض به دیگران باید از برنامه اصلاح طلبان خار...

خروج علی لاریجانی از جبهه اصولگرایان / همکاری با دولت علت طرد علی لاریجانی از سوی اصولگرایان

طیف‌هایی نظیر جبهه پایداری، جمعیت ایثارگران، جمعیت رهپویان و تشکل‌هایی از این دست که ...

ارز دولتی درجیب عده‌ای خاص

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد مجلس نسبت به رویه دولت در تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به...

شرمندگی جهانگیری جلوی مردم

جهانگیری گفت: ما شرمنده مردم هستیم چرا که در سال‌های اخیر متحمل فشارهای فراوانی شده‌ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news