اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 26 تیر 1398
12 بهمن 1397 12 بهمن 1397
09:45 09:45

مشکلات وزارت بهداشت در پایان این دوره کمتر خواهد شد

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت تداوم طرح تحول سلامت از سوی وزیر جدید بهداشت با بازنگری و رفع نواقص این طرح تاکید کرد و یادآور شد: ما معتقدیم حتماً مشکلات وزارت بهداشت در پایان این دوره کمتر خواهد شد.
سعید نمکی

به گزارش سلام نو، محمد نعیم امینی فرد ، اظهار داشت: آقای هاشمی وزیر سابق بهداشت، عملکرد بسیار درخشانی در این وزارت خانه داشت اما به هر دلیلی امکان استفاده از خدمات ایشان برای دولت مقدور نبود. در مورد آقای نمکی نیز به نظر می‌رسد با توجه به سوابق ایشان در سطوح مختلف وزارت بهداشت، تجارب ایشان در دانشگاه علوم پزشکی، معاونت بهداشت و درمان و معاونت علمی و فرهنگی سازمان برنامه، ایشان گزینه مناسبی برای تصدی وزارت بهداشت باشد.

نماینده مردم ایرانشهر با بیان این‌که «نمایندگان در جریان تدوین برنامه ششم با نظریات سعید نمکی آشنا شدند، یادآور شد: در اوضاع فعلی با توجه به اینکه ایشان احاطه کافی روی مسائل بودجه‌ای دارند و سوابق مرتبطی هم در این زمینه دارند، به نظر می‌رسد بتوانند به خوبی وزارت بهداشت را اداره کنند.

امینی فرد در عین حال گفت: اینکه ما فکر کنیم یک وزیر در دوره کمتر از سه سال می‌تواند تمام مشکلات ما را برطرف کند با واقعیت همخوانی ندارد. اما می‌توان به گونه‌ای سیاست گذاری کرد که چند مشکل عمده در این دوره حل شود. به شرط اینکه شخص آقای رئیس جمهور و سازمان برنامه حمایت لازم را از ایشان داشته باشند و مجلس هم همچنان که از وزرای پیشین حمایت کرده از آقای نمکی هم حمایت کند و منابع کافی را در اختیار ایشان بگذارد.

وی در پایان اظهار کرد: فضای کلی مجلس نسبت به آقای نمکی مثبت است اما نیاز به تعامل با فراکسیون‌های سیاسی و تخصصی هم وجود دارد تا نمایندگان نقطه نظرات خود را به ایشان منتقل کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

وقتی روحانی با نمکی شوخی می‌کند+فیلم

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در مراسم آغاز استقرار پرونده ا...

هیچ کمبودی در حوزه داروهای اساسی در کشور وجود ندارد

وزیر بهداشت اظهار کرد: با تمام فشارهای خارجی بر کشورمان می توانم بگویم هیچ کمبودی در ...

خاطرات هاشمی را باید جدی گرفت؟

جدی نگرفتن خاطرات آقای هاشمی نکته عجیبی بوده که عباس عبدی آن را بیان کرده است.

درخواست رحمانی فضلی از وزیر بهداشت برای بازسازی مراکز بهداشتی در مناطق سیل‌زده

رحمانی فضلی در نامه‌ای به سعید نمکی، اتخاذ تمهیدات فوری در ارائه خدمات بهداشتی، درمان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news