اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 29 تیر 1398
12 بهمن 1397 12 بهمن 1397
17:40 17:40

لزوم توجه دولت در توزیع کالاها میان مردم

امامی گفت: اگر دولت و مجلس پول یا مجموعه ای از اجناس را آماده کرد و برای توزیع میان مردم در اختیار زیرمجموعه های خود قرار داد اما آنها این وظیفه را انجام ندادند و بخشی را توزیع کرده و بخش دیگر را به قیمت آزاد در بازار به فروش رساندند، همانا این افراد ظالمند.

به گزارش سلام نو آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه اول این هفته نماز جمعه تهران مالیات را «حق مردم» خواند و ادامه داد: پرداخت خمس، زکات و مالیات برنامه هایی است که اگر با برنامه ریزی دولت و مجلس در کشور رعایت شود از مشکلات کنونی نجات پیدا خواهیم کرد.


خطیب نمازجمعه تهران یادآوری کرد: پرداخت مالیات واجب و فرار از آن حرام است و کسی که پول دارد اما از مالیات فرار می کند به ملت ظلم می کند.


وی ادامه داد: عده ای از مالیات فرار می کنند و آن را برای فرزندانشان در خارج کشور هزینه می کنند و چندین خانه تهیه می کنند؛ در حالی که برخی دیگر برای اجاره یک اتاق معطلند. این افراد به ظاهر به جلال امام زمان (عج) و امام حسین (ع) و ائمه اطهار علیهم السلام معتقدند و به زیارت می روند اما در آنها معرفت حجت خدا و معرفت جمالیه (جمال حجت خدا را شناختن) نیست.


امام جمعه موقت تهران بیان داشت: در مقایسه با کشورهای غنی و ثروتمند مشاهده می کنیم آنها به اندازه کشور ما اسراف و تبذیر نمی کنند و نسبت به مصرف مال و کالا تا این اندازه بی بند و بار نیستند.
امامی کاشانی تاکید کرد «آنها نمی دانند که شر این کار دامن خود و خانواده شان را خواهد گرفت و نگرانی و ناراحتی را در عالم برزخ از همین فرزندان خود تماشا خواهند کرد».


وی ادامه داد: در 7 آیه نخست سوره قصص به اینکه باطل همواره برپا و در برابر حق ایستاده است اما نمی تواند ادامه پیدا کند و حق پیروز می شود، اشاره شده است و با مرور داستان حضرت موسی (ع) و فرعون این حوادث گذشته برای جهان اسلام تبیین و تشریح شده است.


امام جمعه موقت تهران بیان داشت: فرعون برای گسترش ظلم خود، راه تسلط بر مصر را دسته دسته کردن مردم می دانست تا آنها نتوانند به عنوان یک ملت در برابر حکومت جبار او مقاومت کنند؛ از این رو راه تفرقه و اختلاف را در پیش گرفت.


وی افزود: خداوند متعال در این آیات اعلام می کند دشمن از تکه تکه کردن جامعه بهترین استفاده را می برد و وقتی می تواند بر مرکب استقرار و اقتدار و سلطه سوار شود که از این ابزار اختلاف در کشور استفاده کند./ایرنا
اخبار مرتبط

icon news

احتمال ورشکستگی سازمان تأمین اجتماعی در دهه های آینده

یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: اگر دولت و مجلس به داد این سازمان نرسند در...

فراکسیون امید بیش از حد انتظار تخم مرغ‌های خود را در سبد دولت گذاشت

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه از ما توقع مجلس ششم داشتند، افزود: حزب کارگزاران...

ابوترابی: برگزاری انتخابات شورایاری ها وجاهت قانونی ندارد

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی افزود: نتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است چون اساسا...

دولت خسارات مردم زلزله‌زده مسجدسلیمان را تامین خواهد کرد

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: من از طرف رئیس جمهور امروز به مسجدسلیمان آمده‌ام و ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news