اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 28 آبان 1398
13 بهمن 1397 13 بهمن 1397
11:35 11:35

آیا مواد غذایی ارزان شده است؟

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی از ارزان شدن برنج هندی خبر داد.
کدام ماده غذایی این روزها ارزان شده است؟

به گزارش سلام نو، رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی، برنج و حبوبات گفت: برنج پاکستانی از نظر ظاهر، نحوه پخت و طعم به برنج ایرانی شبیه است اما از برنح هندی به دلیل پخت آسانتر استقبال بیشتری می‌شود و در کشور خواهان بیشتری دارد.

محمد آقاطاهر (رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی، برنج و حبوبات) ، در خصوص واردات برنج اظهار کرد: واردات برنج همچنان ادامه دارد و امسال نسبت به سال‌های گذشته یک ماه زودتر این واردات شروع شده است و با باز شدن درهای گمرک به روی واردات این محصول، قیمت برنج وارداتی به خصوص برنج هندی هزار تومان کاهش یافت.

وی افزود: برنج توسط بازرگانان در حال خرید از مبادی وارداتی است و به مرور به کشور وارد می‌شود. قیمت برنج‌های وارداتی با هم متفاوت است، به جز برنج هندی که به تنهایی چندین نوع دارد، برنج پاکستان، اروگوئه و تایلندی را هم داریم که هر کدام قیمت خود را دارد اما رنج قیمتی این برنج بین ۶ تا ۷ هزار تومان است و نسبت به قیمت برنج داخلی بسیار ارزانتر است.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی، برنج و حبوبات با اشاره به کیفیت برنج‌های وارداتی تاکید کرد: برنج پاکستانی از نظر ظاهر، نحوه پخت و طعم به برنج ایرانی شبیه است اما از برنح هندی به دلیل پخت آسانتر استقبال بیشتری می‌شود و در کشور خواهان بیشتری دارد.

قیمت هر کیلو برنج هندی درجه یک دانه بلند در بازار ۸ هزار تومان، هر کیلو برنج پاکستانی باسمانی ۸۲۰۰ تومان و هر کیلو برنج تایلندی ۳۹۰۰ تومان است.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

میزان مصرف برنج ایرانی بین خانوارها

مرمز آمار اعلام کرد سال گذشته دو میلیون و ۶۳۰ هزار تن برنج در ایران مصرف شد که  یک می...

برنج ارزان می شود

مسیح کشاورز دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران، از کاهش قیمت برنج در بازار به دلیل ورو...

افزایش واردات برنج تکذیب شد

مهدی کاظم‌نژاد قائم مقام معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، افزایش 2 برابری واردات ب...

روزانه ۴۰۰ میلیارد دلار مواد غذایی از بین می رود

فائو اعلام کرد آمارهای سال 2016 نشان می دهد که 14 درصد از مواد غذایی تولیدی از بین می...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news