اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 12 تیر 1399
13 بهمن 1397 13 بهمن 1397
11:35 11:35

آیا مواد غذایی ارزان شده است؟

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی از ارزان شدن برنج هندی خبر داد.
کدام ماده غذایی این روزها ارزان شده است؟

به گزارش سلام نو، رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی، برنج و حبوبات گفت: برنج پاکستانی از نظر ظاهر، نحوه پخت و طعم به برنج ایرانی شبیه است اما از برنح هندی به دلیل پخت آسانتر استقبال بیشتری می‌شود و در کشور خواهان بیشتری دارد.

محمد آقاطاهر (رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی، برنج و حبوبات) ، در خصوص واردات برنج اظهار کرد: واردات برنج همچنان ادامه دارد و امسال نسبت به سال‌های گذشته یک ماه زودتر این واردات شروع شده است و با باز شدن درهای گمرک به روی واردات این محصول، قیمت برنج وارداتی به خصوص برنج هندی هزار تومان کاهش یافت.

وی افزود: برنج توسط بازرگانان در حال خرید از مبادی وارداتی است و به مرور به کشور وارد می‌شود. قیمت برنج‌های وارداتی با هم متفاوت است، به جز برنج هندی که به تنهایی چندین نوع دارد، برنج پاکستان، اروگوئه و تایلندی را هم داریم که هر کدام قیمت خود را دارد اما رنج قیمتی این برنج بین ۶ تا ۷ هزار تومان است و نسبت به قیمت برنج داخلی بسیار ارزانتر است.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی، برنج و حبوبات با اشاره به کیفیت برنج‌های وارداتی تاکید کرد: برنج پاکستانی از نظر ظاهر، نحوه پخت و طعم به برنج ایرانی شبیه است اما از برنح هندی به دلیل پخت آسانتر استقبال بیشتری می‌شود و در کشور خواهان بیشتری دارد.

قیمت هر کیلو برنج هندی درجه یک دانه بلند در بازار ۸ هزار تومان، هر کیلو برنج پاکستانی باسمانی ۸۲۰۰ تومان و هر کیلو برنج تایلندی ۳۹۰۰ تومان است.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

هشدار به مردم درباره خرید برنج

شرکت بازرگانی دولتی ایران به شهروندان هشدارداد که برنج را از فروشگاه های زنجیره ای مع...

قیمت مصوب مرغ، برنج، شکر و گوشت اعلام شد

عباس تابش، رئیس سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان گفت: قیمت برنج هندی کیلو...

اقلام خوراکی پرمصرف کشور چقدر گران شده است؟

مرکز آمار ایران در گزارشی قیمت اقلام خوراکی پرمصرف کشور در اسفند ماه سال 98 را اعلام ...

رکورد جدید در کاهش قیمت جهانی مواد غذایی

قیمت جهانی مواد غذایی در کاهشی بی سابقه به ۱۷۲.۲ واحد رسید. به گفته عبدالرضا عباسیان،...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news